حقایقی که پاهایتان راجع‌به مغزتان می‌گویند

تحقیقات حاکی از آن است بین تناسب بدن و مغز رابطه‌ای وجود دارد و افرادی که پاهای عضلانی و قوی‌تری دارند، مغزی قوی‌تر دارند و یا در آینده خواهند داشت

حقایقی که پاهایتان راجع‌به مغزتان می‌گویندبه گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، بر اساس مطالعه‌ای که در مجله علم پیری‌شناسی منتشر شد، 324 دوقلوی آمریکایی بین سن‌های 43 تا 73 سالگی مورد بررسی و آزمایشات مختلفی قرار گرفتند و میزان قدرت پاهای آن‌ها اندازه‌گیری شد. نتایج نشان داد که دوقلوهایی که پای قوی‌تر و عضلانی‌تری داشتند در آزمایش‌های حافظه و یادآوری  18 درصد بهتر از جفت خود عمل کردند و آن جفت‌هایی که پای قوی‌تری داشتند، تغییرات شناختی کمتری را در 10 سال بعد تجربه کردند.

اسکن مغزی نیز نشان داد جفت‌هایی که پای قوی‌تری داشتند به همان نسبت مغز قوی‌تری نسبت به جفت دوقلو خود داشتند و اسکن‌های مغزی آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت بود.

پیش از این، مطالعات و تحقیقات دیگر نشان داده بودند که بین تناسب فیزیکی از پیاده‌روی گرفته تا افزایش وزن و قدرت ذهنی ارتباطی وجود دارد. محققان بر این باورند که فعالیت‌های فیزیکی به علت آزاد شدن هورمون‌هایی از عضلات ورزش‌داده‌شده می‌توانند بر عملکرد مغز تاثیر بسیار مثبتی بگذارند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب