سن درمان آستیگماتیسم را بشناسید

ضرورت تجویز و تصحیح تدریجی با کامل آستیگماتیسم سنین خردسالی و یا جوانی است.دکتر کی‌پور متخصص چشم پزشکی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: معمولاً در نظر عموم آستیگماتیسم به عنوان یک بیماری خاص و پیچیده و بعضاً یک بیماری مخاطره‌آمیز تلقی می‌شود که پیگیری جدی به این موضوع دارند در حالی که آستیگماتیسم یک نوع بیماری چشمی شایع از گروه آنکساری است که به علت اختلاف انحنای قرنیه در راستای استواها یا نصف‌النهارهای مختلف روی می‌دهد که منجر به ایجاد کجی در تصاویر و یا حالت پخش می‌شود که به طور عمومی دقت دید را در افراد صلب می‌کند و در مواردی هم منجر به بروز سردردهای چشمی می‌شود.

وی اظهار داشت: به خصوص در افرادی که بعضی از نارسایی‌هایی تقاربی عضلات چشمی داشته باشند. درجات آستیگماتیسم می‌تواند در تخفیف علائم مشکلاتشان نقش مهمی داشته باشد.

دکتر کی‌پور افزود: نکته‌ی مهم درباره‌ی آستیگماتیسم ضرورت تجویز و تصحیح تدریجی یا کامل این عارضه در سنین خردسالی و یا جوانی است معمولاً در اواسط میانسالی قدرت انطباق با آستیگماتیسم به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند و فرآیند انطباق با آستیگماتیسم نسبت به دیگران طولانی‌تر می‌شود.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب