مریخ چه رنگی است؟

محققان آمریکایی دریافتند سطح مریخ رنگ‌های خاصی دارد.

مریخ چه رنگی است؟

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، پژوهشگران از گذشته بر این باور بوده‌اند که سطح مریخ قرمز است، اما نتایج تحقیقات اخیر حاکی از آن است که سطح مریخ رنگ متفاوتی با رنگ‌های سطح زمین دارد که برای آنها هنوز ناشناخته است.

هنگامی که کاوشگرهای رباتیک به مریخ ارسال می‌شوند به سیستم تشخیص رنگ و خواص نوری مجهز هستند. با این حال، حتی با بکارگیری ابزار تشخیص رنگ، نور در زمان‌های مختلف متفاوت است و رنگ واقعی سنگ‌ها بر اساس روشنایی نور در زمان‌های مختلف روز تغییر می‌کند.

مریخ‌نورد روح در زمانی تصویربرداری می‌کند که ربات، دوربین را در همه جهات برای گرفتن تصاویر می‌چرخاند.

اما مشکل زمانی است که برای نورپردازی محیطی، نورهای این سیاره را مطابق با نورهای زمین جایگزین کنیم. این موضوع منجر به این می‌شود که رنگ‌بندی در شرایط مختلف تغییر می‌کند که تشخیص رنگ در چنین محیطی مشکل است.

رنگ آسمان در مریخ قرمز است و غروبی آبی رنگ دارد و همین امر موجب شده تا تشخیص رنگ در آن مشکل باشد. غبارهای جو مریخ، نور آبی را قوی‌تر از رنگ قرمز آن کرده است و غروب این سیاره را آبی می‌کند.

محققان در حال بررسی بر روی رنگ‌های نزدیک به رنگ اصلی مریخ هستند، تا روزی که انسان خود گام بر این سیاره بگذارد و رنگ‌ها را تشخیص دهد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب