زمستانی سالم و شاد برای خود بسازیم

آری زمستان آمد؛ فصل سرما، بارش برف و باران و باد، فصل سرماخوردگی و ویروس آنفلوآنزا که یک بیماری شایع و مسری در فصل زمستان است.

زمستانی سالم و شاد برای خود بسازیم

آری زمستان آمد؛ فصل سرما، بارش برف و باران و باد، فصل سرماخوردگی و ویروس آنفلوآنزا که یک بیماری شایع و مسری در فصل زمستان است. ویروس سرماخوردگی از طریق ترشحات دهان، بینی و دست دادن منتقل می‌شود. رعایت نکات بهداشتی و ایمنی مهم‌ترین راه پیشگیری از بیماری سرماخوردگی است اما اگر بیمار شدید دو تا سه روز اول را با هماهنگی مدرسه در خانه بمانید.

از دست دادن، روبوسی کردن و سرفه کردن در حضور دیگران بدون استفاده از دستمال خودداری کنید. شست‌وشوی دست‌ها و رعایت نظافت آن‌ها از جمله عوامل دیگر برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری است. توانایی ویروس سرماخوردگی برای ادامه‌ی حیات در بیرون از بدن فرد بیمار یکی از دلایل اصلی مسری بودن آن است و تماس با افراد مبتلا، عامل مهم ابتلا به آنفلوآنزا و سرماخوردگی است. پس سعی کنیم تا جایی که ممکن است با رعایت نکات بهداشتی در وهله‌ی نخست سرما نخوریم اما اگر به هر دلیل دچار آنفلوآنزا و سرماخوردگی شدیم از سرایت آن به دیگران خودداری کنیم؛ زیرا بررسی‌ها نشان می‌دهد که ویروس سرماخوردگی تا فاصله‌ی یک‌‌متری از فرد مبتلا به دیگران سرایت می‌کند.