راه‌حل تست‌زنی (3)

تمام مراحلی که در حل تست (آموزشی، ارزیابی و جمع‌بندی) پیشنهاد شد برای تفهیم، تکمیل، تسلط و تثبیت یادگیری تا آخر تیر 95 ضروری است.

راه‌حل تست‌زنی (3)

3- تست جمع‌بندی:

بعد از این‌که دانش‌آموز کنکوری تمام موضوعات تدریس‌شده را به‌خوبی یاد گرفت و با حل تست‌های آموزشی، آن‌ها را کامل کرد و برای بالا بردن سرعت ‌عمل و تسلط خود تست‌های ارزیابی را به ‌صورت آزمون‌های خانگی در همه‌ی مباحث کامل‌شده برگزار کرد، نوبت به تست‌های جمع‌بندی می‌رسد. زمان حل تست‌های جمع‌بندی معمولاً در پایان تابستان، پایان ترم اول (دی‌ماه)، ایام نوروز و خردادماه است. در این مرحله دانش‌آموز همراه با دوره‌ی مطالب خلاصه‌شده شروع به جمع‌بندی مباحث می‌کند. نکته‌های مربوط به آن عبارت‌اند از:

نکته‌ی 1: قبل از حل تست‌های جمع‌بندی، به خلاصه‌ی خود در آن مطلب نگاهی بیندازید.

نکته‌ی 2: ابتدا تست‌هایی را که علامت‌دار کرده‌اید (از تست‌های آموزشی و ارزیابی) به‌ همراه زمان و درصدگیری بزنید.

نکته‌ی 3: چنان‌چه تعداد تست‌های علامت‌دار برای‌تان کافی نبود، می‌توانید از آزمون‌های کمک‌آموزشی دیگری (طبق نظر معلم یا مشاور) استفاده کنید. باید تست‌های جمع‌بندی تمام مبحث درنظرگرفته را پوشش دهد.

نکته‌ی 4: حتماً پاسخ تست‌های نکته‌دار یا غلط‌زده‌ی خود را بررسی کرده و نکته‌های مهم آن را در کتاب خودآموزی ثبت کنید.

تمام مراحلی که در حل تست (آموزشی، ارزیابی و جمع‌بندی) پیشنهاد شد برای تفهیم، تکمیل، تسلط و تثبیت یادگیری تا آخر تیر 95 ضروری است؛ بنابراین هر مرحله را در زمان مناسب انجام دهید و هیچ کاری را حذف و یا به زمان غیر مناسب موکول نکنید.