نگذارید استرس بر شما پیروز شود

استرس و ناآرامی امری طبیعی بوده ولی در صورت تشدید و عدم کنترل باعث مختل شدن عملکرد ذهن خواهد شد.

نگذارید استرس بر شما پیروز شودامین حق وردی روانشناس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: زمانی که روند طبیعی زندگی فرد دچار نقص شود باعث اضطراب و نا آرامی در فرد می شود و اینجاست که عدم کارایی و توانایی ذهنی در وی شکل می گیرد.

وی ادامه داد: در این شرایط اولین گام دوری از شرایط و موضوعات نگران کننده بوده همچنین تنفس عمیق باعث آرامش فکری و روحی و در نتیجه عملکرد بهتر ذهن می‌شود.

حق‌وردی تصریح کرد: سعی کنید به دنبال راهکارهای مطمئنی برای رهایی از موضوعات نگران‌کننده باشیم مثلا اگر در محیط کار مشکلی پیش آمد که باعث ناآرامی ما شده تلاش می کنیم به جای استرس و منفی‌بافی در پی ایجاد راه حلی برای رهایی از مشکل بوجود آمده باشیم .

این روانشناس در پایان افزود: استرس و نگرانی باعث کاهش اعتماد به نفس می شود پس بنابر این سعی کنید موضوعاتی که موجب نگرانی شما شده را یادداشت کنید و تا زمان رسیدگی به آن ها لحظه ای به آن فکر نکنید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب