کدام دردهای ناگهانی خطرناکند؟

داشتن اطلاعاتی در رابطه با دردهای ناگهانی که حتی ممکن است مرگ را در پی داشته باشد، ضروریست.


 دکتر خسرونیا، متخصص داخلی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با  اشاره به خطرساز بودن برخی دردهای ناگهانی جسمی گفت: افراد باید دقت داشته باشند که برخی دردهای ناگهانی که دچار آن می‌شوند، در واقع علائم هشدار دهنده عارضه‌های خطرناکی است که حتی مرگ را می‌توانند برای فرد در پی داشته باشند.

وی در ادامه افزود: دردهای ناگهانی در ناحیه شکم و قفسه سینه از جمله این علائم هشدار دهنده هستند که به هنگام شروع درد ناگهانی در ناحیه‌های ذکر شده فرد باید سریعاً به پزشک مراجعه نماید.

دکتر خسرونیا در تشریح عارضه‌هایی که دردهای ناگهانی را ایجاد می‌کنند، گفت: درد ناگهانی در ناحیه قفسه سینه هشدار دهنده عوارضی همچون، سکته قلبی، پارگی آئورت، مشکلات ریوی است.

این پزشک ادامه داد: دردهای شکمی ناگهانی نیز عوارضی مانند پاره شدن کیسه صفرا و مشکلات صفراوی، پارگی و مشکلات عروق داخل شکم را هشدار می‌دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در چنین مواقعی افراد باید از خوردن و آشامیدن خودداری نمایند زیرا ممکن است عواقب وخیمی را در پی داشته باشد و تنها کاری که سریعاً باید صورت گیرد، مراجعه به پزشک است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب