اسکلت خارجی بدون باتری ژاپن برای کمک به حرکت معلولان

محققان دانشگاه هیروشیمای ژاپن و شرکت صنایع Daiya یک اسکلت خارجی تولید کرده‌اند که به باتری‌ها و موتورهای بزرگ و سنگین نیاز نداشته و نیروی خود را از وزن کاربر تامین می‌کند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، فناوری "Unplugged Powered Suit" از یک پمپ در زیر پاشنه پای کاربر، یک شلنگ هوای متصل به پمپ تا بالای پا و یک "عضله ژل پنوماتیک" (PGM) تشکیل شده است.

با هر گامی که کاربر برمی‌دارد، پمپ زیر پای وی فشرده می‌شود. این امر باعث رانده شدن هوا از داخل شلنگ به کمربند روی لگن شده که از آنجا به PGM ارسال می‌شود. در آنجا، این هوا بطور موقت باعث می‌شود که ژل درون دستگاه، فشرده شده و منجر به منقبض و سست شدن آن مانند یک عضله واقعی شود.

بسته به محل دقیق قرار گرفتن پمپ و PGM در زیر پاشنه و روی پا، شکل‌های مختلف پشتیبانی در دسترس هستند. در یکی از تنظیمات، تلاش کلی کمتری برای حفظ سرعت دویدن نیاز است. در تنظیمات دیگر، سرعتی که پاهای کاربر در زمان پیاده‌روی به سمت جلو حرکت می‌کند، افزایش می‌یابد.

این سیستم که گفته می‌شود ساخت آن کم هزینه و نگهداری از آن آسان است، در نمایشگاه بین‌المللی ربات 2015 ژاپن به نمایش درآمده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب