پوشش طرح شهاب برای حدود 400 هزار دانش‌آموز

وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال حدود 400 هزار دانش آموز تحت پوشش طرح استعدادیابی (شهاب) در نظام تعلیم و تربیت کشور هستند.

پوشش طرح شهاب برای حدود 400 هزار دانش‌آموز

وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال حدود 400 هزار دانش‌آموز تحت پوشش طرح استعدادیابی (شهاب) در نظام تعلیم و تربیت کشور هستند.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از ایرنا، علی اصغر فانی روز یکشنبه در گردهمایی و دوره آموزشی روسای ادارات استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش افزود: امروز آموزش و پرورش به دلیل تنگناهای مالی در فشار است و باتوجه به این مسایل شاهد نوآوری، خلاقیت و رشد استعدادیابی در نظام تعلیم و تربیت کشور هستیم.

وی گفت: مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در آذر 93 در خصوص جذب استعدادهای درخشان تحولی بسیار شگرف در نظام تعلیم و تربیت کشور به وجود آورد تا شاهد ارتقای استعدادها و خلاقیت در بین دانش آموزان و آینده‌سازان کشور باشیم.

فانی گفت: استعدادهای درخشان از طرح‌های شهاب است که برای رسیدن به آن باید گام‌های موثری برداشت.

وی افزود: در این خصوص 64 منطقه دارای پژوهش‌سرا و اجرای طرح شهاب هستند و مدیران و معلمان و کادر آموزشی مدارس در ارتقای روند رو به رشد طرح شهاب سهیم شده‌اند.

فانی گفت: رونمایی از یک جلد کتاب دست‌نامه برای اجرایی کردن طرح شهاب موجب شده که عدالت آموزشی به نحو مطلوب در وزارت آموزش و پرورش محقق شود. 

وی افزود: توسعه کمی باید در کنار کیفیت در طرح شهاب دیده شود و اگر این گونه نشد، ما به اهداف خود در نظام تعلیم و تربیت و استعدادیابی دست نیافته‌ایم.

وی از برگزاری جشنواره جوان خوارزمی به عنوان مسیری برای پیاده کردن پژوهشگری و پرسشگری و همچنین تفکر در بین دانش‌آموزان هستیم و لذا با شرکت در المپیادهای علمی تاکنون توانسته‌ایم رتبه‌های خوبی در سطح بین‌الملل کسب کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال 2018 میزبان کشورهای جهان در المپیاد کامپیوتر و زیست‌شناسی هستیم و بدین ترتیب جمهوری اسلامی ایران نشان خواهد داد که در زمینه کشف استعداد و خلاقیت‌های دانش‌آموزی گام‌های موثری تاکنون برداشته است. 

منبع :مهلا کاشانی