برگزاری آزمون دکترای تخصصی علوم پزشکی در تابستان ۹۵

براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در وزارت بهداشت و هماهنگی با دانشگاه‌های علوم پزشکی و تقاضاهایی که از طرف این دانشگاه‌ها مطرح شده است در صددیم آزمون دکتری تخصصی (Ph. D) را در تابستان ۹۵ برگزار شود.

برگزاری آزمون دکترای تخصصی علوم پزشکی در تابستان ۹۵

 دبیر شورای علوم پایه پزشکی، ‌بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت گفت: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته در وزارت بهداشت و هماهنگی با دانشگاههای علوم پزشکی و تقاضاهایی که از طرف این دانشگاه‌ها مطرح شده است در صددیم آزمون دکتری تخصصی (Ph. D) را در تابستان ۹۵ برگزار شود.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از ایلنا، جمشید حاجتی با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده در خصوص برگزاری آزمون دکتری تخصصی سال آینده در تابستان ۹۵ افزود مرحله کتبی این آزمون به صورت متمرکز و مشابه سالهای گذشته و مرحله مصاحبه آن توسط دانشگاه‌های پذیرنده در مناطق آمایشی اجرا می‌شود.

حاجتی با اشاره به اینکه در حال برگزاری آزمون دکتری تخصصی (Ph. D) سال۹۴ هستیم و پذیرش آن هم در بهمن ماه انجام خواهد شد خاطرنشان کرد: ظرفتیهایی که دانشگاه‌ها در بهمن ماه پذیرش نکرده‌اند، ظرفیتهای جدیدی که در دانشگاه‌ها با مجوز شورای گسترش دانشگاه‌ها بوجود آمده و مواردی که به دلیل نبود حدنصاب در پذیرفته شدگان آزمون سال ۹۴ پذیرش نداشته‌ایم جملگی ظرفیتهای آزمون سال ۹۵ را تشکیل می‌دهند که آن را مثل همیشه در نزدیکی زمان برگزاری آزمون اعلام خواهیم کرد.

دبیر شورای علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی در ادامه شرط فارغ التحصیلی افراد برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی (Ph. D) را مورد توجه قرار داد و افزود: برای آزمون سال ۹۵ مستندات کافی اعم از اینکه فرد تا پایان شهریور ماه برای شرکت در آزمون فارغ التحصیل می‌شود را مطالبه می‌کنیم.

وی افزود: چون بعضاً افراد در زمان آزمون نمی‌توانند فارغ التحصیل بشوند و این موضوع مشکلاتی را برای ظرفیت دانشگاه‌ها بوجود می‌آورد، برای سرو سامان دادن به این موضوع دانشجویان باید مستندات کافی از طرف دانشگاه همچون استاد راهنما، گروه آموزشی و دانشکده مربوطه را در تائید فارغ التحصیلی خود ارائه بکنند.

حاجتی در پایان زمان آزمون کتبی را براساس هماهنگی با مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اواخر تیر ماه یا اوایل مرداد ماه و مصاحبه آن را هم در نیمه شهریور اعلام کرد و افزود: در مورد امکان شرکت افراد مشمول در طرح نیروی انسانی در آزمون آینده بررسی‌هایی در دست انجام است و امیدواریم بتوانیم برای آزمون دکتری تخصصی (Ph. D) سال ۹۵ یا ۹۶ تسهیلات جدیدی فراهم بکنیم که به محض مشخص شدن آن اطلاع رسانی خواهیم کرد.

منبع :

مهلا کاشانی

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب