ارزیابی آزمون 20 آذر 94 دوم کامپیوتر

به همه‌ی داوطلبان توصیه می‌کنم با گرفتن کارنامه به درستی آن را تجزیه و تحلیل کنند. کارنامه سند ارزیابی دانش آموز در دروس مختلف است.

ارزیابی آزمون 20 آذر 94 دوم کامپیوتر

با عرض سلام و خسته نباشید به همه­ی داوطلبان عزیز

به همه ­ی داوطلبان توصیه می­کنم با گرفتن کارنامه به درستی آن را تجزیه و تحلیل کنند. کارنامه سند ارزیابی دانش­ آموز در دروس مختلف است.کارنامه­ ی شما بیانگر این است که شما در این مدت چگونه درس خوانده­ اید و در ادامه باید چگونه درس بخوانید.اگر با توجه به تلاش و پشتکاری که داشته­ اید نتایج خوبی به دست آورده ­اید این یعنی روش درس خواندن شما درست است ولی اگر با توجه به تلاش شما نتایج خوبی به دست نمی­آورید باید روش درس خواندن خود را عوض کنید که برای این­کار حتما از پشتیبان­ ها و مشاوران تخصصی خود کمک بگیرید. مشاوران راهنمای بسیار خوبی هستند. حتما از تجربیات مشاور استفاده کنید و از آنها در رسیدن به هدف کمک بگیرید.

جدول زیر ارزیابی از سطح سوالات می­باشد،همچنین جایگاه شما را در بین داوطلبان مشخص می­کند یعنی اینکه جزء کدام دسته از دانش­ آموزان هستید، قوی، متوسط و یا ضعیف. (اعداد در جدول زیر به درصد می­باشد.)

ارزیابی آزمون 20 آذر 94 دوم کامپیوتر

در جدول بالا در سه ستون اول درصد سوال­های سفید، غلط و صحیح در آزمون می­باشد که شما داوطلبان با پاسخگویی به سوالات به این درصدها رسیده­ اید مثلا در درس مبانی رایانه از 20 سوال به‌طور میانگین به 11درصد سوالات پاسخ صحیح داده ­اید و به مابقی سوالات یا جوابی نداده ­اید و یا غلط جواب داده ­اید. در سه ستون بعدی پیش­ بینی ما می­باشد یعنی به­ عنوان مثال در این آزمون داوطلبان باید به طور میانگین در درس سیستم‌عامل1 به 40درصد سوالات جواب درست می­دادند ولی در اجرا 15درصد پاسخ صحیح داده­اند که این یعنی داوطلبان در این درس کم‌کاری کرده‌اند و باید سعی کنند تا در آزمون بعدی جبران کنند. ستون آخر مربوط به داوطلبان قوی می­باشد یعنی درصد دروس داوطلب قوی باید به عددی که در این ستون نوشته شده نزدیک باشد.

نکته­ی بسیار مهم:

با توجه به جدول بالا داوطلبانی که درصد دروس آن­ها از درصد دروس داوطلبان سختکوش 10درصد کمتر باشد،داوطلب با وضعیت درسی خوب شناخته می­شوند. اگر 15 تا 25 درصد کمتر باشد متوسط اگر 30 تا 35درصد کمتر باشد ضعیف و اگر بیش از 40 درصد کمتر باشد خیلی ضعیف شناخته می­شود.

حدیثه شعبان نورح