تاثیر منفی کدئین بر اعصاب مغز

کدئین یک داروی قوی با عوارض بالا است که تاثیر منفی بر عصب‌های مغز می‌گذارد.

تاثیر منفی کدئین بر اعصاب مغزمونا واکف داروساز در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به معضلات کدئین اظهار داشت: کدئین جز داروهای opad بوده و به خاطر مواد مخدری که در آن بکار رفته خاصیت خواب‌آوری و آرام‌بخشی دارد و این دارو بر روی سیستم عصبی بدن تاثیر منفی گذاشته و در صورت مصرف مداوم اعتیاد به آن می‌آورد.

وی بیان کرد: کدئین به خاطر داشتن مورفین قوی وابستگی شدید در بدن ایجاد می‌کند، به طوری که افرادی که به خوردن آن عادت کرده‌اند، این دارو را ترک کنند، استرس و لرزش شدیدی برآنها حاکم می‌شود.

این داروساز با بیان اینکه کدئین مسکن قوی است، افزود: افرادی که اعتیاد دارند، برای ترک معمولا این دارو را مصرف کرده تا به مرور زمان بتوانند سموم بدن را دفع کرده و آرام آرام این ماده مخدر را ترک کنند.

واکف ابراز داشت: مردم عادی برای التیام سریع دردشان معمولا این دارو را از داروخانه‌هادرخواست می‌کنند، به طوری که این افراد از عوارض و همچنین اعتیاد این دارو خبردار نیستند.

وی ادامه داد: این دارو برای افرادی که به بیماری میگرن دچار هستند، مفید است، زیرا درد شدید میگرن را سریع فروکش کرده و بیمار را ازاین حالت نجات می‌دهد.

واکف در پایان گفت: کدئین یک داروی نسخه‌ای بوده و بدون تجویز پزشک داروخانه‌ها اجازه تحویل آن را به مردم ندارند.

منبع :