تاثیر منفی کدئین بر اعصاب مغز

کدئین یک داروی قوی با عوارض بالا است که تاثیر منفی بر عصب‌های مغز می‌گذارد.مونا واکف داروساز در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به معضلات کدئین اظهار داشت: کدئین جز داروهای opad بوده و به خاطر مواد مخدری که در آن بکار رفته خاصیت خواب‌آوری و آرام‌بخشی دارد و این دارو بر روی سیستم عصبی بدن تاثیر منفی گذاشته و در صورت مصرف مداوم اعتیاد به آن می‌آورد.

وی بیان کرد: کدئین به خاطر داشتن مورفین قوی وابستگی شدید در بدن ایجاد می‌کند، به طوری که افرادی که به خوردن آن عادت کرده‌اند، این دارو را ترک کنند، استرس و لرزش شدیدی برآنها حاکم می‌شود.

این داروساز با بیان اینکه کدئین مسکن قوی است، افزود: افرادی که اعتیاد دارند، برای ترک معمولا این دارو را مصرف کرده تا به مرور زمان بتوانند سموم بدن را دفع کرده و آرام آرام این ماده مخدر را ترک کنند.

واکف ابراز داشت: مردم عادی برای التیام سریع دردشان معمولا این دارو را از داروخانه‌هادرخواست می‌کنند، به طوری که این افراد از عوارض و همچنین اعتیاد این دارو خبردار نیستند.

وی ادامه داد: این دارو برای افرادی که به بیماری میگرن دچار هستند، مفید است، زیرا درد شدید میگرن را سریع فروکش کرده و بیمار را ازاین حالت نجات می‌دهد.

واکف در پایان گفت: کدئین یک داروی نسخه‌ای بوده و بدون تجویز پزشک داروخانه‌ها اجازه تحویل آن را به مردم ندارند.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب