داروهایی که باعث کابوس شبانه می‌شوند!

امروزه کابوس شبانه برای همه دردسرساز شده، چه طور این کابوس‌ها را مهار کنیم تا خوابی آرام داشته باشیم.هاشمیان پزشک متخصص داروساز در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه چه داروهایی باید مصرف کنیم تا کابوس شبانه نبینیم، گفت: در خیلی از داروها ممکن است کابوس دیده شود و باعث شود مریض از این داروها استفاده نکند و همه جوانب را باید بسنجیم تا به مریض دارو را تجویز کنیم.

وی ادامه داد: داروهای قلبی و برخی از داروهای ضدافسردگی و فشار خون اغلب موجب کابوس‌های شبانه می‌شوند و گاهی اوقات تغییر در دوز دارو و یا قطع مصرف دارو ممکن است موجب کابوس شوند، ولی ممکن است بیماران قلبی داروها را نخورند و سکته کنند و اگر مریض بفهمد که باعث کابوس شبانه می‌شود، مریض آسیب می‌بیند.

پزشک متخصص داروساز با اشاره به اینکه داروهایی هم هسند که کابوس‌های شبانه را کاهش می‌دهند، اظهار داشت: دارویی به نام پرازوسین اغلب برای کمک به بیمارانی که دچار اختلال استرس پس از حادثه، اختلالات اضطراب و وحشت هستند، کمک می‌کند که کابوس را کاهش دهد.

وی خاطرنشان کرد: مصرف کافئین و نیکوتین و الکل را کم کنید. این مواد در خواب اختلال ایجاد می‌کند، باید مصرف را قطع کرد و یا کاهش دهید، از کشیدن سیگار یا مواد کافئین‌دار حداقل سه تا چهار ساعت پیش از خواب خودداری کنید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب