تلاش برای استقرار طرح "شهاب" در تمام پایه‌های تحصیلی

باور داریم مسیر اصلی تبدیل استعدادها به نخبگی از آموزش و پرورش آغاز می‌شود، امیدواریم بتوانیم طرح شهاب را در تمام پایه‌های تحصیلی مستقر کنیم، در این زمینه همه تلاش خود را به‌کار می‌گیریم.

تلاش برای استقرار طرح "شهاب" در تمام پایه‌های تحصیلی

رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه باور داریم مسیر اصلی تبدیل استعدادها به نخبگی از آموزش و پرورش آغاز می‌شود گفت: امیدواریم بتوانیم طرح شهاب را در تمام پایه‌های تحصیلی مستقر کنیم، در این زمینه همه تلاش خود را بکار می‌گیریم.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از ایسنا، حسین شجاعی در مراسم رونمایی از کتاب دست‌نامه شهاب که در ساختمان شهید بهشتی مرکز ملی استعدادهای درخشان برگزار شد گفت: همه کشورها علاقه‌مند به گسترش تسهیلات برای دانش آموزان تیز هوش در آیین نامه ها و مقررات مدارس هستند.

وی افزود: علاوه بر برنامه‌های ارتقای حرفه‌ای معلمان، آموزش تیزهوشان باید به بخش جدایی ناپذیر تربیت معلمان تبدیل شود.

رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش گفت: بیش از یک سال است که کلیات نظام تربیت استعدادهای برتر در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شده است و بر این اساس برای نخستین بار وجود دانش آموزان دارای استعدادهای برتر به رسمیت شناخته شده است.

وی ادامه داد: دانش آموز دارای استعداد برتر، فردی است که در مقایسه با گروه همسالان، مفاهیم ویژه یک یا چند زمینه را در سطح بالایی درک کرده و یاد می‌گیرد. در مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش حکم صریحی درباره ضرورت مواد و سرفصل‌های مربوط به برنامه درسی تربیت معلم آمده است.

شجاعی خاطر نشان کرد: برای برداشتن گام‌های مستحکم در جهت شناسایی صاحبان استعدادهای برتر باور داریم که مسیر اصلی از آموزش و پرورش است یعنی مسیر تبدیل این استعدادها به نخبگی از آموزش و پرورش آغاز می‌شود.

رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: آرزوی ما این است آموزش و پرورش وظیفه ذاتی خود یعنی شناسایی و هدایت استعدادهای برتر را به صورت جامع و فراگیر و در تمام حوزه‌های استعدادی انجام دهد، همچنین امیدواریم بتوانیم طرح شهاب را در تمام پایه‌های تحصیلی مستقر کنیم.

به گزارش ایسنا، امروز از شش کتاب محتوا تکمیلی ویژه مدارس استعداد درخشان و کتاب "دست‌نامه شهاب" با حضور سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهور، حسین شجاعی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش، اسفندیار چهاربند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و مهدی نوید ادهم دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش و همچنین دکترغلامعلی افروز روانشناس رونمایی شد.

کتاب دست‌نامه شهاب توسط انتشارات مدرسه منتشر و به زودی در سراسر کشور توزیع خواهد شد. همچنین شش کتاب ویژه مدارس استعداد درخشان نیز در حال حاضر به تعداد دانش آموزان استعداد درخشان هر استان به استان‌ها ارسال شده است.


منبع :

مهلا کاشانی