وزن کوله‌پشتی و سلامت دبستانی‌ها

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از باید‌ها و نبایدهای وزن کوله‌پشتی دانش‌آموزان ابتدایی خبر داد.

وزن کوله‌پشتی و سلامت دبستانی‌ها

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از باید‌ها و نبایدهای وزن کوله‌پشتی دانش‌آموزان ابتدایی خبر داد.

به‌گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در گفتگو باخبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: در دوره ابتدایی تدابیری را توصیه می‌کنیم که دانش‌آموزان تکالیفشان را در مدرسه انجام دهند. با بستههایی که سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی تولید کرده دیگر نیازی به سنگین کردن کیف دانش‌آموزان نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره متوسط وزن کیف یک دانش‌آموز ادامه داد: در دوره ابتدایی متوسط وزن کیف یک دانش‌آموز باید 5 تا 7 کیلو باشد، اما برخی اوقات به دلایلی که توجیه ندارد و قابل قبول نیست حجم کیف آنها آنقدر بالا است که حتی می‌تواند روی ساختار بدنی‌شان اثر منفی داشته باشد.

وی اظهار داشت: به مدارس در این خصوص توصیه‌های لازم را داشته‌ایم و در تلاشیم با توزیع هرچه بیشتر بسته‌های آموزشی حجم ملزوماتی را که دبستانی‌ها باید در اختیار داشته باشند کاهش دهیم.

چهاربند در پایان خاطر‌نشان کرد: بار اضافی همراه دانش‌آموزان کمکی به بهبود کیفیت تحصیل آنان نمی‌کند. ما باید تلاش کنیم آنچه که دانش‌آموزان باید در منزل انجام دهند در قالب بسته‌های آموزشی همان در منزل بماند و آنچه که برای یادگیری لازم است، به‌صورت متعارف در مدرسه باشد و دانش‌آموز حداقل ملزومات که احتیاج دارد را باخود حمل کند تا از این رو تناسبی هم بین فعالیت‌های منزل و مدرسه برقرار باشد.

منبع :

مهلا کاشانی