چه کسی گفته عینک چشم را تنبل می‌کند

استفاده مداوم از عینک و لنزهای محیطی در ضعیف‌شدن چشم تأثیری نخواهد داشت بلکه عواملی دیگر در این امر مؤثر است.

استفاده مداوم از عینک و لنزهای محیطی در ضعیف‌شدن چشم تأثیری نخواهد داشت بلکه عواملی دیگر در این امر مؤثر است.

به‌گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش دکتر کی‌پور چشم پزشک در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: از باورهای غلط در ارتباط با چشم استفاده از عینک آفتابی در نور خورشید است، باید به این نکته توجه کرد که استفاده از عینک آفتابی به خصوص برای افرادی که دچار هر گونه عارضه‌ی چشمی هستند به همان اندازه که در نور آفتاب اهمیت دارد، در هوای ابری نیز مهم است.

وی در ادامه افزود: بسیاری از مردم به این باور غلط معتقدند که استفاده از عینک یا لنزهای تماسی به ضعیف‌تر شدن چشم و وابستگی به عینک منجر می‌شود. در حالی که تنها، افزایش سن فاکتورهای محیطی و یا بیماری‌های چشمی در تضعیف چشم دخیل است و استفاده از عینک عموماً نقش مثبتی در تثبیت قدرت بینایی در افراد ایفا می‌کند.

دکتر کی‌پور اظهار داشت: برخی والدین تصور می‌کنند که وضعیت وجود و یا عدم وجود ضعف بینایی یا بیماری‌های چشمی در آنها، در فرزندانشان نیز دقیقاً برقرار است. در حالی که وراثت در این زمینه از نقش زمینه‌ای برخوردار است و لزوماً وضعیت بینایی یکسان و مشابهی در والدین و فرزندان برقرار نیست به ویژه امروزه با شیوع روز افزون عیوب انکساری چشم رو به رو هستیم که در والدین و نسل‌های پیشین با این شدت و کیفیت مشاهده نشده است و والدین را در وجود عیوب انکساری در فرزندانشان شک و تردید دچار می‌سازد.

منبع :

مهلا کاشانی

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب