دوره‌های آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به 280 هزار کرمانی

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به 280 هزار دانش آموز و اولیا خبر داد.

دوره‌های آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به 280 هزار کرمانی

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به 280 هزار دانش آموز و اولیا خبر داد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از پانا، محمد محسن بیگی در سومین نشست کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: 480 نمایشگاه سیار با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس متوسطه استان کرمان به صورت دوره ای در سال تحصیلی جاری، فعالیت می کنند.

وی افزود: در این نمایشگاه پوستر هایی با موضوعات توانمند سازی روانی- اجتماعی دانش آموزان، آشنایی با مضرات انواع مواد مخدر و توصیه های مراقبتی در معرض دید دانش آموزان قرار می گیرد. 

محسن بیگی با بیان اینکه آموزش مهارت های زندگی، اولویت پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس است، گفت: با آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان، سطح دانش و آشنایی آنها نسبت به بهبود کیفیت زندگی بالا رفته و توانمند سازی دانش آموزان ،از مهمترین عوامل برای پیشگیری از آسیب ها در جامعه است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: در سال تحصیلی گذشته 200 هزارنفر از دانش آموز، 80 هزارنفر اولیاء دانش آموز و 20 هزارنفر از همکاران فرهنگی استان کرمان، در ارتباط با پیشگیری از آسیب های اجتماعی آموزش های لازم را فرا گرفته اند.

محسن بیگی افزود: درهمین راستا، در سال تحصیلی جاری کارگاه های آموزشی با عنوان مهارت های زندگی، سبک فرزند پروری، آشنایی با مسائل و آسیب های اعتیاد و راه های پیشگیری از آن ویژه بیش از 5 هزار نفر از اولیاء دانش آموزان در 12 شهرستان استان تاکنون برگزار شده است.

وی از راه اندازی و افتتاح نمایشگاه دائمی آموزش و پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در مجتمع فرهنگی ورزشی سعادت کرمان خبر داد و اظهار کرد: این نمایشگاه به عنوان یک مرکز ثابت برای آموزش مهارت های زندگی ویژه دانش آموزان استان تعریف شده است.

محسن بیگی در ادامه بر تشکیل کارگروهی در راستای شناخت آسیب های اجتماعی موجود در مدارس بر اساس شرایط و ویژگی های بومی مناطق مختلف استان تاکید کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به فرصت ها و تهدید های فضای مجازی، اظهار کرد: هر نوع وابستگی به اینترنت و فضای مجازی که آرامش انسان را بهم زند، خطرناک و آسیب زاست.

منبع :

مهلا کاشانی