تاسیس دانشکده علوم ارتباطات

رییس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: دانشکده ارتباطات در راستای نیاز جامعه رسانه‌ای به یادگیری روش‌های علمی روز در زمینه علوم ارتباطات تاسیس شد.

تاسیس دانشکده علوم ارتباطات

رییس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: دانشکده ارتباطات در راستای نیاز جامعه رسانه‌ای به یادگیری روش‌های علمی روز در زمینه علوم ارتباطات تاسیس شد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش حسین سلیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی ایرنا اظهار داشت: دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی به پاس گرامیداشت مجاهدت های علمی زنده یاد دکتر کاظم معمتمد نژاد بنیان نهاده شد.

وی گفت: دانشگاه علامه طباطبایی از دیرباز به عنوان یکی از قطب های علم ارتباطات در کشور مطرح بوده و بسیاری از چهره های آکادمیک این حوزه در این دانشگاه حضور داشته اند.

رییس دانشگاه علامه طباطبایی افزود: امیدواریم با تاسیس و افتتاح دانشکده علوم ارتباطات بتوانیم در حوزه های مختلف همچون روزنامه نگاری، مطالعات رسانه و غیره نیز بتوانیم گام های مناسب و مطلوبی در این زمینه برداریم.

وی ادامه داد: با تاسیس دانشکده ارتباطات مصمم هستیم بیش از گذشته در حوزه مطالعات علوم ارتباطات گام های موثری برداریم.

وی تصریح کرد: باید شرایط را به گونه ای مهیا سازیم تا رسانه ها بر اساس رفتارهای علمی، نیازهای جامعه را مطالبه و به سمت کاربردی شدن به دور از ایجاد هیاهوهای کاذب گام بردارند.

رییس دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: با توجه به نیاز فوق العاده در حوزه رسانه کشورمان به تربیت علمی تلاش کردیم تا دانشکده مستقل ارتباطات شکل گیرد.

بر اساس این گزارش دانشکده علوم ارتباطات پس از چند سال تلاش مداوم مسئولان، استادان و دانشجویان و به همت حسین سلیمی، سرانجام در مهرماه و همزمان با آغاز سال تحصیلی 95- 1394، به طور مستقل در دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان میراث دار رشته علوم ارتباطات و قطب علمی این حوزه، در ساختمان جدید آن واقع در پردیس مرکزی دانشگاه آغاز به کار کرد.

آیین گشایش رسمی دانشکده علوم ارتباطات و بزرگداشت دومین سالروز درگذشت دکتر کاظم معتمدنژاد،پدر علوم ارتباطات ایران، امروز (چهارشنبه) در محل سالن همایش های این دانشکده برگزار می شود.

منبع :

مهلا کاشانی