مهلت ارسال آثار به همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی

ثبت‏‏‌نام همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی برای ارسال آثار از مرداد ماه امسال آغاز شده است و تا چهارم دی‌ماه ادامه دارد.

مهلت ارسال آثار به همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی

دبیر اجرایی اولین همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی با بیان این که دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد از طرف وزارت علوم مامور برگزاری این همایش شده است، اظهار کرد: ثبت‏‏ نام این همایش برای ارسال آثار از مرداد ماه امسال آغاز شده است و تا چهارم دی‌ماه ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه یزد، دکتر "محسن عباسی" با بیان این که همایش اردیبهشت ماه سال آینده در دانشگاه یزد برگزار می‎‎شود، افزود: تاکنون 25 مقاله به دبیرخانه این همایش در محل دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد ارسال شده است.

عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد هدف از برگزاری این همایش را ارتقای کیفی فضای آموزشی دانشگاه‌ها دانست و گفت: این همایش که با حضور مسئولان عمرانی دانشگاه‌های زیر نظر وزارت علوم، پژوهشگران، مشاوران و پیمانکاران دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، برای اولین بار به وضعیت فضاهای آموزشی دانشگاه‌ها می‎‎پردازد تا کیفیت فضاهای کالبدی و معماری دانشگاه‌ها ارتقا یابد.

وی در خصوص لزوم برگزاری این گونه همایش‌ها نیز اظهار کرد: تاکنون کم و بیش کمبودهای فضاهای دانشگاهی را درک کردیم و با توجه به این که وزارت علوم متولی امر فضاهای آموزشی دانشگاه‌هاست، بیش از همه نهادها با این مشکلات آشنایی دارد و با انجام پژوهش‌ها و ارایه آمارها احساس شد که معماری فضاهای دانشگاهی نیاز به روحی تازه دارد چرا که معماری فضای آموزشی بسیار در کیفیت آموزش موثر است و این همایش قصد دارد با بالا بردن سطح معماری فضای دانشگاهی اعم از خوابگاه‌ها و کلاس‌های درس و غیره، کیفیت آموزش را رشد دهد.

عباسی در پایان نیز اعلام کرد: اصول و مبانی نظری برنامه‌ریزی و طراحی فضاهای دانشگاهی، آسیب‌شناسی فرآیند برنامه‌ریزی تا طراحی و اجرای طرح، رویکردهای نوین در مکان‌یابی، برنامه‌ریزی و طراحی فضاهای دانشگاهی، سایت‌های دانشگاهی و رابطه دانشگاه- شهر، طرح‌های جامع دانشگاه و برنامه‌های توسعه‌ای فضاهای دانشگاهی از محورهای اصلی این همایش هستند.

منبع :

مهلا کاشانی