حمایت خاص از دانشگاه‌های برتر پس از ارزیابی نهایی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تعیین شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌ها با شیوه‌های علمی و استاندارد در حال انجام است و پس از ارزیابی‌های نهایی دولت به شکل ویژه‌ای از این دانشگاه‌ها حمایت می‌کند.

حمایت خاص  از دانشگاه‌های برتر پس از ارزیابی نهایی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تعیین شاخص‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌ها با شیوه‌های علمی و استاندارد در حال انجام است و پس از ارزیابی‌های نهایی و اعلام دانشگاه‌های گروه اول یا برتر، دولت به شکل ویژه‌ای از این دانشگاه‌ها حمایت می‌کند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر فرهادی در جلسه شورای دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به دستاوردها و توانایی‌های این دانشگاه به عنوان قطب علمی علوم انسانی کشور گفت: در دو سال اخیر شاهد رشد دانشگاه علامه طباطبایی از نظر توفیق در رسالت و ماموریت‌های دانشگاهی و نیز توسعه فضای کالبدی و ساختاری بوده‌ایم که ناشی از عملکرد مثبت مسئولان این دانشگاه است.

وزیر علوم اظهار داشت: دانشگاه علامه طباطبایی از نظر فرهنگی نیز پیشرو است و تشکل‌های مختلف در محیط این دانشگاه با حفظ سلایق مختلف به پویایی آن کمک کرده‌اند.

دکتر فرهادی از افزایش تعاملات بین‌المللی دانشگاه علامه طباطبایی به‌ویژه عملیاتی شدن تفاهم‌نامه‌های منعقده شده بین این دانشگاه و دانشگاه‌های خارجی ابراز خرسندی کرد و افزایش ارتباط این دانشگاه با سازمان‌های دیگر در راستای طرح‌های پژوهشی را اقدام مثبت و ارزشمند اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این نشست دکتر سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گزارشی از عملکرد حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و عمرانی این دانشگاه ارائه کرد.

منبع :مهلا کاشانی