بنیاد قلم‌چی و ساخت سه مدرسه؛ این بار در استان بوشهر

این بار نوبت به استان بوشهر رسید تا 3 مدرسه در 3 روستا در 3 شهرستان مختلف این استان ساحلی توسط بنیاد قلم‌چی ساخته و در 25 آذرماه افتتاح شود.

بنیاد قلم‌چی و ساخت سه مدرسه؛ این بار در استان بوشهر

ده‌سالگی وقف بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی سالی دلنشین شده است. بعد از افتتاح 30 مدرسه‌ی کانکسی روستایی در استان کهگیلویه و بویر احمد، یک دبیرستان در استان گیلان (رشت)، یک مدرسه در استان خورستان (شوش دانیال) و یک دبیرستان در منطقه‌ی 9 شهر تهران، این بار نوبت به استان بوشهر رسید تا 3 مدرسه در 3 روستا در 3 شهرستان مختلف این استان ساحلی توسط بنیاد قلم‌چی ساخته و در 25 آذرماه افتتاح شود.

ساخت مدرسه توسط بنیاد قلم‌چی در استان بوشهر


از مرکز استان باید 26 کیلومتر بروی تا به تنگستان و روستای گورک سادات برسی. این‌جاست که می‌توانی دبستان قلم‌چی را در 3 کلاس درس و زیربنای 271 مترمربع ساخته شده است، ببینی.

حالا 204 کیلومتر آن‌طرف‌تر از شهر بوشهر و در شرق استان به بندر دیر می‌رسی و روستای لمبدان. این‌جا هم دبیرستان قلم‌چی (متوسطه‌ی اول) در 4 کلاس درس و زیربنای 580 مترمربع ساخته شده است. یادمان باشد که بندر دیر در سال 1393 رتبه‌ی یک هم داشته است. علی فخرایی، رتبه‌ی 1 سهمیه در رشته‌ی تجربی شد و بورسیه آزمون‌های برنامه‌ای کانون بود.

60 کلیومتر آن طرف بندر دیر، شهرستان جم و روستای حرمیک قرار دارد. در این روستا نیز دبستان قلم‌چی با 3 کلاس درس و زیربنای 200 مترمربع ساخته شده است.

ساخت مدرسه توسط بنیاد قلم‌چی در استان بوشهر


حالا دانش‌آموزان این 3 روستا می‌توانند خوشحال باشند که در مدارسی که شایستگی‌اش را دارند، درس می‌خوانند و از درس خواندن لذت می‌برند و تلاش می‌کنند تا راهی را طی کنند که هم‌استانی‌شان علی فخرایی طی کرد و اکنون دانشجوی رشته‌ی پزشکی دانشگاه شیراز است.

برای ساخت هر کدام از این مدارس مبلغ 200 میلیون تومان و مجموعاً 600 میلیون تومان توسط بنیاد قلم‌چی پرداخت شد.

راستی مقصد بعدی بنیاد قلم‌چی براس سخت مدرسه کدام استان است؟

* استان بوشهر در جنوب ایران و در حاشیه‌ی خلیج فارس قرار گرفته است. استانی با تقریباً 23 هزار مترمکعب مساحت که جمعیتی بیش از یک میلیون نفر دارد.

ساخت مدرسه توسط بنیاد قلم‌چی در استان بوشهر