بنیاد قلم‌چی و ساخت سه مدرسه؛ این بار در استان بوشهر

این بار نوبت به استان بوشهر رسید تا 3 مدرسه در 3 روستا در 3 شهرستان مختلف این استان ساحلی توسط بنیاد قلم‌چی ساخته و در 25 آذرماه افتتاح شود.

بنیاد قلم‌چی و ساخت سه مدرسه؛ این بار در استان بوشهر

ده‌سالگی وقف بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی سالی دلنشین شده است. بعد از افتتاح 30 مدرسه‌ی کانکسی روستایی در استان کهگیلویه و بویر احمد، یک دبیرستان در استان گیلان (رشت)، یک مدرسه در استان خورستان (شوش دانیال) و یک دبیرستان در منطقه‌ی 9 شهر تهران، این بار نوبت به استان بوشهر رسید تا 3 مدرسه در 3 روستا در 3 شهرستان مختلف این استان ساحلی توسط بنیاد قلم‌چی ساخته و در 25 آذرماه افتتاح شود.

ساخت مدرسه توسط بنیاد قلم‌چی در استان بوشهر


از مرکز استان باید 26 کیلومتر بروی تا به تنگستان و روستای گورک سادات برسی. این‌جاست که می‌توانی دبستان قلم‌چی را در 3 کلاس درس و زیربنای 271 مترمربع ساخته شده است، ببینی.

حالا 204 کیلومتر آن‌طرف‌تر از شهر بوشهر و در شرق استان به بندر دیر می‌رسی و روستای لمبدان. این‌جا هم دبیرستان قلم‌چی (متوسطه‌ی اول) در 4 کلاس درس و زیربنای 580 مترمربع ساخته شده است. یادمان باشد که بندر دیر در سال 1393 رتبه‌ی یک هم داشته است. علی فخرایی، رتبه‌ی 1 سهمیه در رشته‌ی تجربی شد و بورسیه آزمون‌های برنامه‌ای کانون بود.

60 کلیومتر آن طرف بندر دیر، شهرستان جم و روستای حرمیک قرار دارد. در این روستا نیز دبستان قلم‌چی با 3 کلاس درس و زیربنای 200 مترمربع ساخته شده است.

ساخت مدرسه توسط بنیاد قلم‌چی در استان بوشهر


حالا دانش‌آموزان این 3 روستا می‌توانند خوشحال باشند که در مدارسی که شایستگی‌اش را دارند، درس می‌خوانند و از درس خواندن لذت می‌برند و تلاش می‌کنند تا راهی را طی کنند که هم‌استانی‌شان علی فخرایی طی کرد و اکنون دانشجوی رشته‌ی پزشکی دانشگاه شیراز است.

برای ساخت هر کدام از این مدارس مبلغ 200 میلیون تومان و مجموعاً 600 میلیون تومان توسط بنیاد قلم‌چی پرداخت شد.

راستی مقصد بعدی بنیاد قلم‌چی براس سخت مدرسه کدام استان است؟

* استان بوشهر در جنوب ایران و در حاشیه‌ی خلیج فارس قرار گرفته است. استانی با تقریباً 23 هزار مترمکعب مساحت که جمعیتی بیش از یک میلیون نفر دارد.

ساخت مدرسه توسط بنیاد قلم‌چی در استان بوشهر


خرید کتاب