توقف خونریزی با سرنگ اسفنج

یک دستگاه تزریقی شبیه سرنگ با قابلیت پر کردن زخم گلوله با اسفنجهای کوچک به منظور توقف خونریزی در کمتر از یک دقیقه موفق به کسب تائیدیه سازمان غذا و داروی آمریکا شده است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این ابزار که XStat 30 نام دارد، می‌تواند مسیر درمان قربانیان اسلحه و سربازان مجروح را متحول کند.

این ابراز به تازگی تائیدیه سازمان غذا و دارو را برای استفاده غیرنظامی کسب کرده و بزودی می‌تواند در بیمارستان‌ها ارائه شود.

سرنگ XStat 30 توسط شرکت RevMedX طراحی شده که محصولات پزشکی را برای ارتش و اورژانس تولید می‌کند. کارکنان ارتش در ماه آوریل این دستگاه را دریافت کرده بودند.

این ابزار که برای درمان آسیب‌های گلوله و ترکش تولید شده، به خوبی خونریزی در اطراف کشاله ران، زیر بغل و نواحی دیگر را که درمان آن‌ها به شیوه سنتی زخم‌بندی دشوار است، متوقف می‌کند. پس از تزریق، اسفنج‌های ریز یک مانع موقتی در برابر جریان خون ایجاد کرده و فشار شریان بند ایجاد می‌کند.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره پردیس ، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ، نحوه چیدمان رشته ها ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب