مهارت درس خواندن در ایام امتحانات

پس از گذشت چندین ماه از آغاز سال تحصیلی اکنون وقت نتیجه‌گیری از آن چیزی است که در طول این مدت آموخته‌اید.

مهارت درس خواندن در ایام امتحانات

پس از گذشت چندین ماه از آغاز سال تحصیلی اکنون وقت نتیجه‌گیری از آن چیزی است که در طول این مدت آموخته‌اید. برای موفقیت در این آزمون و امتحانات باید به حد کافی تمرین کنید تا بتوانید نتایج عالی بگیرید. به کار بردن این موارد باعث می‌شود دانش‌آموز فعالی باشید و مطالب درسی را سریع‌تر یاد بگیرید:

  • فرایند یادگیری از کلاس درس آغاز می‌شود. با جدیت سر کلاس بنشینید و به حرف‌های معلم خوب گوش کنید و نکات مهم را حین تدریس او یادداشت کنید.

  • برای هر درس پوشه‌ای تهیه کنید و ورقه‌های امتحانی و خلاصه‌نویسی‌های قبلی‌تان را در آن‌ها قرار دهید و آن سؤالات را یک بار دیگر حل کرده و خلاصه‌ها را مرور کنید.

  • برای هر یک از درس‌های‌تان که امتحان دارید از قبل برنامه‌ریزی کرده و مباحث مورد نظر را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید و برای دوره کردن آن‌ها وقت بگذارید.

  • تمرین کردن بخشی از یادگیری است؛ بنابراین تا می‌توانید از مباحث درسی تمرینات متنوع حل کنید. با این کار می‌توانید از کتاب پرتکرار بهره بگیرید.

  • وقتی مطالبی را به‌خوبی یاد نگرفته‌اید یا در آن‌ها اشکال دارید حتماً درباره‌ی آن‌ها از معلمتان سؤال کنید.

  • به تغذیه و خواب خود در ایام امتحانات توجه کنید تا مغز شما فرصت استراحت و تحلیل اطلاعات را داشته باشد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب