فرصت نیم‌سال اول برای آسودگی خاطر

نگاه تجمعی به مجموعه‌ی مطالعات در پایان نیم‌سال اول‌‌، یکی از بهترین راهکارهایی است که برای ایجاد آسودگی خاطر از آموخته‌های این نیم‌سال در اختیار دارید.

فرصت نیم‌سال اول برای آسودگی خاطر

اگر لیستی از عوامل موفقیت برای کسب نتایج مطلوب در پایان سال تهیه کنیم، بدون شک «آسودگی خاطر از عملکرد» در طول سال تحصیلی‌‌، یکی از صدرنشینانِ این لیست بلندبالا خواهد بود. این اطمینان خاطر به طور مستقیم به تمام فعالیت‌های محوری و جانبی در طول سال تسری پیدا کرده و همه‌ی نتایج کسب‌شده از آزمون‌های تشریحی‌‌، آزمون‌های برنامه‌ای‌‌، امتحانات نیم‌سال و آزمون‌های سراسری را تحت پوشش قرار خواهد داد. مطالعه با اطمینانِ خاطر‌‌، به معنی تلاش برای رسیدن به بالاترین بازدهیِ شخصی ممکن در مطالعه است. این نوعی کوشش هدفمند در جهت داشتنِ جزئیات موفق در برنامه است. همان جزئیاتی که اجزای تشکیل‌دهنده‌ی کلیات هستند. اکنون با تعریف واضح‌تری از اهمیتِ «اطمینان خاطر در طول سال تحصیلی» آشنا هستیم؛ این‌که اگر نوع مطالعه‌ی خود را در هر مقطع زمانی از سال تحصیلی‌‌، اصولی و حساب‌شده برنامه‌ریزی کنیم، در پایان سال نگرانی چندانی از زمانِ پشت سر گذاشته‌شده نخواهیم داشت. مطالعه برای رسیدن به آسودگی خاطر، نوعی سرمایه‌گذاری برای رسیدن به سود سرشاری همچون موفقیتِ پایان سال تحصیلی است.

نگاه تجمعی به مجموعه‌ی مطالعات در پایان نیم‌سال اول‌‌، یکی از بهترین راهکارهایی است که برای ایجاد آسودگی خاطر از آموخته‌های این نیم‌سال در اختیار دارید. وجود داشتن بازه‌ی زمانیِ تقریباً یک‌ماهه برای رسیدن به بیش‌ترین تسلط تشریحی ممکن بر درس‌ها‌‌، یک فرصت کم‌نظیر برای پرداختن به یکی از صدرنشینان لیست عوامل موفقیت در پایان سال تحصیلی است. با هم نگاهی به نظر یکی از رتبه‌های برتر کنکور سراسری در مورد نقش امتحانات نیم‌سال اول در آسودگی خاطر پایان سال تحصیلی داریم.

پوریا براهیم باستانی‌‌، رتبه‌ی 1 رشته‌ی تجربی سال 92: «به امتحانات مدرسه خیلی اهمیت دادم. بیش‌تر توانستم از فرجه‌ای که داشتم استفاده کنم و طوری نیم‌سال اول سال چهارم را جمع‌بندی کردم که تا خرداد خیالم از مباحث آن راحت بود. من از همان اول برای آزمون‌های کانون و مدرسه کامل درس خواندم.»