فرصتی برای جبران و جمع‌بندی

این ایام فرصت مناسبی است تا وقتی شاداب هستید بیش‌تر بخوانید و حداکثر استفاده را از ظرفیت خود داشته باشید.

فرصتی برای جبران و جمع‌بندی

اهمیت تحصیلی دی ماه

  • در نیمه‌ی دوم این ماه امتحانات نیم‌سال اول برگزار می‌شود. در این ایام معمولاً برنامه‌ی عادی آموزشی مدارس تعطیل می‌شود؛ به همین دلیل فرصت مناسبی به دست می‌آید که درس‌های نیم‌سال اول را جمع‌بندی کنید و کارهای ناقص را کامل و عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنید. با جمع‌بندی ترم اول، چهار ماه آموزشی طی‌شده را ذخیره می‌کنید. این فرصت را غنیمت بدانید و به بهانه‌ی امتحانات درس‌های نیم‌سال اول یعنی حدود 30 تا 35 درصد از محتوای کنکور را جمع‌بندی کنید.

  • اگر امتحانات دی‌ماه را به‌خوبی پشت سر نگذارید، در برنامه‌ریزی نیم‌سال دوم یعنی ماه‌های بهمن و اسفند دچار آشفتگی می‌شوید؛ چون مطالعه‌ی مباحث نیم‌سال دوم سنگین است. از طرفی مطالعه‌ی هم‌زمان درس‌های باقی‌مانده‌ی پایه در کنار درس‌های ترم دوم، جبران عقب‌ماندگی‌ها و نواقص ترم اول را دشوارتر می‌سازد.

  • با نزدیک شدن ایام امتحانات، حال و هوای شما عوض می‌شود. ناخودآگاه فعال می‌شوید و حجم مطالعه و شتاب کارتان بیش‌تر می‌شود. این ایام فرصت مناسبی است تا وقتی شاداب هستید بیش‌تر بخوانید و حداکثر استفاده را از ظرفیت خود داشته باشید.

  • برخلاف درس‌های پایه، فرصت تکرار درس‌های پیش‌دانشگاهی کم‌تر است و باید از همین فرصت امتحانات استفاده کرده و آن‌ها را خوب بخوانید و تکرار کرده و درنهایت جمع‌بندی کنید.

  • امتحانات همه را وادار به خواندن درس‌های ترم اول می‌کند. به همین دلیل نمره‌ی گروهی از دانش‌آموزان در آزمون‌های برنامه‌ای، پس از امتحانات افزایش می‌یابد. نباید فراموش کرد که چگونگی گذر از ایام امتحانات نقش مهمی در موقعیت رقابتی شما دارد. مراقب موقعیت خود باشید.