نکاتی مهم در مورد آزمون 4 دی گروه چهارم انسانی (فیلم)

نکاتی مهم در مورد آزمون 4 دی!

نکاتی مهم در مورد آزمون 4 دی گروه چهارم انسانی (فیلم)

نکاتی مهم در مورد آزمون 4 دی!

نکاتی مهم در مورد آزمون 4 دی گروه چهارم انسانی (فیلم)

در آزمون 4 دی تقریباًسوت پایان مطالعه در نیم‌سال اول به صدا درخواهدآمد و با پایان یافتن پروژه‌ی آزمون‌های پیشرفت تدریجی در نیم‌سال اول، در دو آزمون بعدی (25 دی و 9 بهمن) به سراغ جمع‌بندی و مرور آموخته‌های نیم‌سال اول در مباحث پیش و پایه خواهیم رفت.

آزمون 4 دی در بخش دروس پایه‌ی مستقل دارای بودجه‌بندی «پوششی» خواهد بود (مباحث قبلی را به‌طور کامل دوره می‌شود) و این امکان را برای شما فراهم میاورد تا تمام آن‌چه که از مباحث سال پایه تا آزمون 4 دی خواهید خواند، دوره و جمع‌بندی نمایید. بنابراین نتیجه‌‌ای که در آزمون 4 دی کسب خواهید نمود، می‌تواند سنگ محک بسیار خوبی باشد تا با آن، میزان تسلط خود را بر دروس سال پایه به‌خوبی ارزیابی نموده و بر مبنای این ارزیابی، برنامه‌ی مطالعاتی خود را سامان دهید.

سؤال‌های عمومی

در روز برگزاری آزمون ابتدا به شما دفترچه‌ی سؤال‌های عمومی داده می‌شود. دفترچه‌ی سؤال‌های عمومی رشته‌ی انسانی با سایر گروه‌ها (ریاضی و تجربی) متفاوت است بنابراین توجه داشته باشید که بر روی دفترچه‌ی سؤال، گروه انسانی قید شده باشد. مدت پاسخ‌گویی به سؤال‌های عمومی یک ساعت است.

نکاتی مهم در مورد آزمون 4 دی گروه چهارم انسانی (فیلم)

سؤال‌های اختصاصی

بعد از پایان زمان پاسخ‌گویی به سؤالات عمومی، دفترچه‌ی سؤال‌های اختصاصی توزیع می‌شود مدت زمان پاسخ‌گویی به سؤال‌های اختصاصی 165 دقیقه می‌باشد.

نکاتی مهم در مورد آزمون 4 دی گروه چهارم انسانی (فیلم)

درس‌های زوج‌درس‌:

داوطلبین باید از میان دو درس ارائه شده، یک درس را در نیم سال اول و دیگری را در نیم سال دوم مورد مطالعه قرار دهند. درس‌های ریاضی سال سوم و آمار و مدل‌سازی ـ تاریخ ادبیات (1) و (2) ـ جامعه‌شناسی (1) و (2) ـ تاریخ پایه و جغرافیای پایه زوج درس هستند.

آزمون شاهد (گواه):

درس‌هایی که با رنگ آبی در برنامه‌ی آزمون مشخص شده‌اند بیان‌گر آن است که در این درس‌ها آزمون شاهد یا گواه خواهیم داشت که شامل 20 سؤال است. 10 سؤال اول سوال‌های تألیفی (طراحی) و 10 سؤال دوم سؤال‌های شناسنامه‌دار (سؤالات آزمون‌های سراسری و کانون در کتاب آبی که دارای سطح دشواری شناسایی شده‌ می‌باشند.) هستند که برای هریک از این ده سؤال تراز جداگانه‌ای در کارنامه منظور می‌شود.

برنامه‌ی آزمون شاهد در کتاب آبی:

نکاتی مهم در مورد آزمون 4 دی گروه چهارم انسانی (فیلم)

دفرچه‌ی پاسخ:

برای گروه چهارم انسانی دو دفترچه‌ی پاسخ وجود دارد:

1- دفترچه‌ی پاسخ مشترک عمومی با سایر گروه‌ها (ریاضی، تجربی و …) که پاسخ سؤال‌های ادبیات پیش‌دانشگاهی، معارف و زبان‌انگلیسی را باید از این دفترچه ملاحظه کنند.

2- دفترچه‌ی پاسخ اختصاصی که شامل پاسخ ادبیات عمومی، عربی پایه و سؤال‌های اختصاصی است.

دوستان خوب! اگر در خصوص گزارش‌هایی که بعد از هر آزمون در سایت کانون مشاهده می‌کنید، پیشنهاد یا انتقادی دارید یا مایل هستید در خصوص موارد دیگری نیز به شما اطلاع‌رسانی شود، بسیار خرسند و مسرور خواهیم شد از طریق شماره‌ تلفن 66962400 – 021 / داخلی 193 (واحد تولید آزمون چهارم انسانی) شنونده‌ی صدای گرم شما باشیم

با آرزوی موفقیت

سارا شریفی (مدیر تولید آزمون‌های سال چهارم انسانی)


همایش جمع بندی دیفرانسیل قسمت اول
چهارم ریاضی     دبیر : مهدی ملا رمضانی