قبول مسئولیت‌های زندگی یک "باید" است

خوبی و بدی موجود در زندگی مستقیماً به عملکرد فردی‌مان بستگی دارد و قبول مسئولیت‌های زندگی یک بایدی است که مجبوریم آن را بپذیریم.

قبول مسئولیت‌های زندگی یک "باید" استامان الله قرایی مقدم جامعه شناس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: دیگران را به خاطر اتفاقات بدی که در زندگی‌مان رخ می‌دهد سرزنش نکنیم چرا که خوبی و بدی موجود در زندگی مستقیماً به عملکرد خودمان بستگی دارد و چه بخواهیم و چه نه، مجبوریم مسئولیت‌های زندگی را بپذیریم.

وی تصریح کرد: انگشت سرزنش خود را در هنگام ناکامی‌ها به سوی خانواده، دوستان،  کارفرما نشانه نگیریم زیرا در بیشتر مواقع به دلیل بی دقتی در عملکردمان دچار شکست می‌شویم.

قرایی مقدم افزود: هنگامی که مسئولیت‌های انکار ناپذیر زندگی‌مان را بپذیریم می‌توانیم انتظار ایجاد تغییرات شگرفی را در زندگی خود داشته باشیم.

این جامعه شناس در پایان گفت: باید تصمیم بگیریم که خودمان را تغییر دهیم نه اوضاع و احوال پیرامون را با انجام این روش می‌توانیم در خیلی از مواقع مؤثر تر عمل کنیم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
سفر به اعماق زمین از علوم تجربی ششم دبستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( ششم دبستان)
دبیر : زینب عمادیان