اهمیت بازی‌های کودکانه از دید روانشناس

بازی نقش مهمی در رشد و تربیت کودک دارد.

اهمیت بازی‌های کودکانه از دید روانشناسجعفر بای آسیب‌شناس در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: خانواده یکی از عوامل بسیار مهم در رشد ذهنی یک کودکان محسوب می‌شوند که نقش مهمی در خلاقیت کودکان دارد.

وی افزود: بازی‌هایی که نیاز به خلاقیت و ابتکار دارد نقش مهمی در شکوفا شدن توانایی و استعداد کودک داشته و می‌تواند راهنمایی باشد برای آموختن یک مهارت در دوران بزرگسالی، مهارتی که کودک توانایی آن را بیش از سایر موارد دارد.

بای تصریح کرد: یکی از نیازهای مهم و اساسی کودک، نیاز به بازی و اسباب‌بازی بوده همچنین کودک بدون بازی نمی‌تواند به رشد متعادل و سازنده‌ای برسد، اسباب‌بازی شوق زیستن را در وجود کودک برای انگیزه موجب رشد عاطفی و اجتماعی کودک می‌شود.

 این آسیب‌شناس در پایان گفت: کودک از راه بازی می‌تواند به استعدا‌ها، توانایی‌ها،خواست‌ها، نکات مثبت و منفی خود پی ببرد و لذا با شناخت ویژگی‌های خود ساخت شخصیت خود را تحکیم بخشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب