اهل تلافی کردن نباشید

وقتی از شخصی به دلایلی متنفر هستید هرگز سعی نکنید که تلافی کار او را برایش انجام دهید.

اهل تلافی کردن نباشیدشیوا وکیلی روانشناس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: حتما در محیط کار و در میان دوستان و آشنایان افراد بوده که نسبت به آن‌ها حس خوشایندی نداشته و احساس نفرت نسبت به آنان دارید ولی باید در نظر داشته باشید که مقابله به مثل با این افراد ممکن است منجر به آزار و اذیت شما شود.

وی در ادامه گفت: مهم نیست که آنان چه افراد و چه نقشی در زندگی شما داشته ولی آن‌چه که مهم است نحوه برخورد هوشیارانه و جسارت شما با این افراد است.

وکیلی تصریح کرد: کنار گذاشتن غرور و برخوردی همراه با تواضع و احترام مانند سایر افراد می‌تواند او را از رفتار بد گذشته‌اش پشیمان و در جهت جبران آن برآورد.

این روانشناس در پایان خاطر نشان کرد: هرگز سعی نکنید تا با تلافی رفتار وی به اصطلاح خلع سلاحش کنید زیرا موجب سرسخت‌ترشدن فرد مقابل شده و در صورت سوء استفاده از فروتنی شما محکم جلوی او ایستاده و بفهمانید که نمی‌تواند باعث آزار شما شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب