دانش‌آموزان هم می‌توانند مدرسه‌ساز باشند

رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور از حضور 600هزار خیر مدرسه‌ساز و همچنین افتتاح 8 پروژه تکمیل شده بازسازی و نوسازی مدارس در کشور خبر داد.

دانش‌آموزان هم می‌توانند مدرسه‌ساز باشند

رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور از حضور 600 هزار خیر مدرسه‌ساز و همچنین افتتاح 8 پروژه تکمیل شده بازسازی و نوسازی مدارس در کشور خبر داد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در نشست خبری هفته نکوداشت خیرین مدرسه‌ساز شهر تهران در خصوص 300 جشنواره تکریم در مدارس خیرساز تهران عنوان کرد: جامعه خیرین مدرسه‌ساز در هجدهمین سال خود قرار گرفته و امسال برگزاری 300 جشنواره در مدرسه‌های خیرساز به‌عنوان اتفاقی مهم برای اولین بار در کشور رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: 600 هزار خیر در کشور و 1000 خیر در سراسر جهان داریم. اما امروزه متاسفانه ارتباط بین خیرین و مدارس احداث شده روبه سوی بیگانگی در حال حرکت است. هدف از برگزاری این جشنواره‌ها در این هفته اخذ تعهد از خیرین نیست بلکه تنها تکریم و تجلیل از آنان مطرح است. چرا که با این رویداد می‌توان افراد بیشتری را به کار خیر مدرسه‌سازی مشتاق کرد و انگیزه را در آینده‌سازان ایجاد نمود تا تعداد این افراد روزبه‌روز بیشتر از پیش شوند.

وی در خصوص آمارهای ناشی از اداره نوسازی و جامعه خیرین گفت‌: به طور کلی آمارهای ارائه شده از سوی جامعه خیرین و اداره نوسازی باهم مغایر است، چراکه آمارهای جامعه خیرین حتی یک دانش آموز را هم که کمکی در امر مدرسه‌سازی کرده است، حساب می‌کند اما در آمار اداره نوسازی تنها یک مدرسه و یک خیر ذکر شده است. افرادی در کشور هستند که مبالغ 80 میلیارد تومان یا حتی 200 میلیارد تومان را برای مدرسه‌سازی هزینه می‌کنند. 

حافظی بیان کرد: دانشآموزان در اسلامشهر با قلک‌های 200هزار تومانی خود مبلغ 600میلیون تومان را جمع کرده و مدرسه مهرورزان را تاسیس کردند که این بسیار قابل ذکر و مهم است.

همچنین نعمت بنی آدم رییس هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز تهران در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم که جشنواره های نکوداشت این چنینی مقطعی نباشند و برای ایجاد انگیزه و تشویق مردم به این کار خیر این امر نهادینه شود و در کل کشور استمرار پیدا کند. با این شرایط فعلی ،مهرماه گذشته با تحویل 10 پروژه خیری با کمک برنامه سازی و نوسازی انجام وظیفه کرده ایم و تا دهه فجر 8 پروژه دیگر در مناطق 6،7،8،16 تهران افتتاح خواهیم کرد، همچنین در سال آینده 10پروژه ای را که اداره نوسازی مدارس در اختیار خیرین برای تکمیل گذاشته است افتتاح می شود.

منبع :

مهلا کاشانی
همایش جمع بندی عربی بخش اول
چهارم دبیرستان     دبیر : فرزاد قنبری