محیط کار هم موجب استرس در افراد می‌شود

اگر کاری که افراد در حال انجام هستند، رضایت بخش نباشد سبب استرس در افراد می‌شود .

محیط کار هم موجب استرس در افراد می‌شودکردمیرزا روان‌شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: افراد مضطرب معمولاً در کارهایشان عجول بوده و از این که توانایی انجام چند کار را دارند، احساس لذت و رضایت سختی کرده و این گونه افراد به کار کردن علاقه بسیار داشته و به طور اتفاقی به کارهای پر استرس مشغول هستند.

وی بیان کرد: بعضی از افراد به علت پذیرش کارهای بزرگ و سخت خود را دچار استرس شدید کرده و میزان این اضطراب بسته به گرایش شخصیتی افراد و اجتماعی بودن آن رابطه مستقیمی دارد، به طوری که اگر افراد افسرده بوده و از علائمی چون اضطراب و دلشوره و نگرانی رنج می‌برند دچار استرس شدید می‌شوند.

این روان‌شناس ابراز داشت: هنگامی که علائم رفتاری چون تندخویی، افسردگی، حواس پرتی، عدم تمرکز و پرخوابی در افراد زیاد شود، باعث می شود که نوعی اعتیاد به استرس در فرد ایجاد شود و این استرس به امری عادی در بدن فرد تبدیل می‌شود که گاهی اوقات نبودن این استرس در کارهای روزمره‌اش خود سبب اضطراب می‌شود.

کرد میرزا در پایان گفت : تعدادی از افراد جامعه که دارای استرس زیادی هستند علت اصلی‌اش مسائل ژنتیک است و همین امر سبب ابتلا افراد به استرس به مرور زمان شده به طوری که این اضطراب همراه با عوامل محیطی و حتی خانوادگی سبب دوستی بیشتر افراد با استرس و نگرانی می‌شود.

منبع :