محیط کار هم موجب استرس در افراد می‌شود

اگر کاری که افراد در حال انجام هستند، رضایت بخش نباشد سبب استرس در افراد می‌شود .کردمیرزا روان‌شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: افراد مضطرب معمولاً در کارهایشان عجول بوده و از این که توانایی انجام چند کار را دارند، احساس لذت و رضایت سختی کرده و این گونه افراد به کار کردن علاقه بسیار داشته و به طور اتفاقی به کارهای پر استرس مشغول هستند.

وی بیان کرد: بعضی از افراد به علت پذیرش کارهای بزرگ و سخت خود را دچار استرس شدید کرده و میزان این اضطراب بسته به گرایش شخصیتی افراد و اجتماعی بودن آن رابطه مستقیمی دارد، به طوری که اگر افراد افسرده بوده و از علائمی چون اضطراب و دلشوره و نگرانی رنج می‌برند دچار استرس شدید می‌شوند.

این روان‌شناس ابراز داشت: هنگامی که علائم رفتاری چون تندخویی، افسردگی، حواس پرتی، عدم تمرکز و پرخوابی در افراد زیاد شود، باعث می شود که نوعی اعتیاد به استرس در فرد ایجاد شود و این استرس به امری عادی در بدن فرد تبدیل می‌شود که گاهی اوقات نبودن این استرس در کارهای روزمره‌اش خود سبب اضطراب می‌شود.

کرد میرزا در پایان گفت : تعدادی از افراد جامعه که دارای استرس زیادی هستند علت اصلی‌اش مسائل ژنتیک است و همین امر سبب ابتلا افراد به استرس به مرور زمان شده به طوری که این اضطراب همراه با عوامل محیطی و حتی خانوادگی سبب دوستی بیشتر افراد با استرس و نگرانی می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب