فعالیت‌های ورزش در مدارس و استقبال ویژه دانش‌آموزان

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش، از استقبال دانش‌آموزان از فعالیت‌های فوق برنامه‌ای ورزشی، المپیادهای درون مدرسه‌ای، نرمش صبحگاهی و حیاط پویا خبر داد.

فعالیت‌های ورزش در مدارس و استقبال ویژه دانش‌آموزان

معاون تربیت‌ بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش‌، از استقبال دانش‌آموزان از فعالیت‌های فوق‌برنامه‌ای ورزشی، المپیادهای درون‌مدرسه‌ای‌، نرمش صبحگاهی و حیاط پویا خبر داد.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از پانا، مهرزاد حمیدی در برنامه پیشخوان خبر شبکه خبر با هشدار به خانواده‌ها در خصوص پدیده چاقی دانش‌آموزان اظهارکرد: فعالیت‌های حرکتی مختلفی برای مقابله با پدیده چاقی در مدارس همچون ، المپیادهای درون مدرسه ای ، نرمش صبحگاهی، کانون های ورزشی درون و برون مدرسه ای و حیاط پویا پیش‌بینی شده است.

وی با تاکید برشعار «به مدرسه بازگردیم»، تصریح کرد: جمعیت هدف این شعار دانش آموزان سرار کشور هستند لذا فعالیت دانش آموزان را به حیاط مدرسه معطوف کردیم.   حمیدی با تاکید بر این که مدارس جدید الاحداث باید سالنی برای انجام فعالیت ورزشی در نظر بگیرند، افزود: در کنار درس تربیت بدنی فعالیت فوق برنامه را طوری افزایش داده ایم که دانش آموزان 3 ساعت در هفته فعالیت ورزشی به عنوان فعالیت فوق برنامه داشته باشند.   معاون تربیت‌ بدنی وسلامت وزیرآموزش و پرورش به اضافه شدن ساعات تربیت بدنی مدارس اشاره کرد و افزود: اضافه شدن ساعت ورزش دانش آموزان منوط به کاهش ساعات دروس دیگر نیست در سوم متوسطه ودوره پیش دانشگاهی دو ساعت برای فعالیت های ورزشی دانش آموزان در هفته تصویب شد اما می توانیم فعالیت فوق برنامه را برگزار کنیم که جامعه هدف وسیعی را در برمی گیرد.   حمیدی درباره استقبال دانش آموزان از طرح فوق برنامه تربیت بدنی گفت:  3 میلیون و 500 هزار  دانش آموز در المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای سال گذشته حضورداشتند و امسال جمعیت هدف به 4 میلیون دانش آموز حواهد رسید .   وی با اشاره به اجرای طرح حیاط پویا درمدارس بیان کرد: با اجرای طرح پویا در حیاط مدرسه، دانش آموزان به انجام فعالیت های ورزشی ترغیب می شوند.   معاون تربیت‌ بدنی وسلامت وزیر آموزش و پرورش افزود: امروز 33 هزارمعلم تربیت بدنی با مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دانشجوی دکتری در مدارس سراسر کشور آموزش فعالیت های ورزشی دانش آموزان را برعهده دارند.   حمیدی درباره نرمش صبحگاهی در مدارس گفت : 70 درصد مدارس از طرح نرمش صبحگاهی استقبال کرده اند و در این طرح دانش آموزان به مدت 5 تا 7 دقیقه در روز ورزش صبحگاهی انجام خواهند داد.

منبع :

مهلا کاشانی