نکته‌های برتر یادگیری هندسه

برای یادگیری بهتر این بخش ابتدا باید مفاهیم پایه و اساسی را خوب فرابگیرید.

نکته‌های برتر یادگیری  هندسه

برای یادگیری بهتر این بخش ابتدا باید مفاهیم پایه و اساسی را خوب فرابگیرید.

1. تشخیص فرض و حکم مسئله: به طور کلی داده‌های مسئله را فرض و خواسته‌های مسئله را حکم گویند. چیزی که در یک نگاه به دست می‌آوریم فرض مسئله است. مثلاً در مربع ضلع‌های روبه‌رو با هم برابرند. شکل مربع را فرض و بقیه را حکم گویند.

2. هر گاه بتوانیم خاصیتی از یک مجموعه به دست آوریم می‌توانیم برای کلیه‌ی موارد تعمیم دهیم. مثال: در متوازی‌الاضلاع زاویه‌های روبه‌رو با هم برابرند. هر شکلی که یک متوازی‌الاضلاع باشد نتیجه می‌گیریم که می‌تواند خاصیت بالا را در بربگیرد. در نتیجه‌گیری کلمه‌ی برخی و همه مهم است. توجه بیش‌تری روی جملات داشته باشید.

3. در مورد هم‌نهشتی و یافتن برابری زاویه‌ها و ضلع‌ها ابتدا برابری زاویه‌ها و ضلع‌ها را از کتاب هشتم مرور کنید و بدانید به سراغ کدام مطلب بروید.

4. در مورد هم‌نهشتی، 5 حالت هست که شامل دو دسته‌ی جدا هستند. ابتدا با تشخیص برابری وتر را پیدا کنید و سپس به برابری اجزای دیگر بروید.

5. در تشابه کافی است زاویه‌ها برابر و ضلع‌ها به یک نسبت باشند. برای تمرین بیش‌تر از کتاب درسی سوم راهنمایی استفاده کنید که مفهوم را کامل‌تر و تنوع سؤالات دارد.

6. برای به دست آوردن اجزای متناظر از اثبات مسئله بهره بگیرید. ضلع روبه‌رو زاویه‌های برابر مساوی‌اند یا برعکس.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب