نحوه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 92

رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با بیان اینکه کنکور دانشگاه آزاد پس از بررسی‌ در کمیته تخصصی برای مقطع کارشناسی حذف شد، گفت: بر این اساس رقابت کنکوری‌ها تنها برای 5 درصد ظرفیت‌های دانشگاهی خواهد بود.

نحوه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 92

رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با بيان اينکه کنکور دانشگاه آزاد پس از بررسي‌ در کميته تخصصي براي مقطع کارشناسي حذف شد، گفت: بر اين اساس رقابت کنکوري‌ها تنها براي 5 درصد ظرفيت‌هاي دانشگاهي خواهد بود.

به گزارش خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دکتر ناصر اقبالي با اعلام اين خبر گفت: در راستاي قانون مصوب مجلس در خصوص حذف آزمون سراسري، پس از بررسي‌هاي به عمل آمده بر روي رشته محل‌هاي موجود در دانشگاه آزاد در کميته‌اي تخصصي مقرر شد در 5000 رشته محل مقطع کارشناسي اين دانشگاه از نيمسال دوم سال جاري پذيرش دانشجو به صورت بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصيلي داوطلب و اولويت‌هاي بومي صورت مي‌گيرد.

وي با اشاره به طرح حذف آزمون در نيمسال اول و در مقطع کارداني، گفت: با توجه به اينکه در مهرماه امسال آزمون 3466 رشته محل در مقطع کارداني حذف شد، لذا دانشگاه آزاد توانسته از مجموع قريب به 9000 رشته محل خود در آزمون سراسري در بيش از 8400 رشته محل معادل 95 درصد پذيرش بدون کنکور داشته باشد. لذا در مقطع کارشناسي پذيرش دانشجو در 250 هزار نفر ظرفيت دانشگاه آزاد اسلامي از مجموع 270 هزار نفر به صورت بدون آزمون خواهد بود.

جزييات پذيرش بدون آزمون دانشجو

وي با بيان اينکه ثبت نام در رشته محل‌هاي بدون آزمون دوبار در سال انجام مي‌شود، اظهار کرد: اولين ثبت نام آن در نيمه دوم دي ماه از طريق سايت مرکز آزمون به نشاني WWW.azmoon.org انجام خواهد شد و ثبت‌نام دوم بدون آزمون در مردادماه انجام مي‌شود.

نحوه پذيرش در رشته‌هاي با آزمون دانشگاه آزاد

وي با بيان اينکه پذيرش بدون آزمون، شامل حال رشته‌هاي علوم پزشکي، دوره‌هاي کارشناسي ارشد و دکتري نخواهد شد، گفت: علاقه‌مندان تحصيل در گروه پزشکي و رشته‌هاي با آزمون غير پزشکي بايد در آزمون سال 92 که توسط سازمان سنجش برگزار مي‌شود ثبت‌نام و شرکت کنند. لذا دانشگاه آزاد در اين مورد هيچ آزمون مستقل و جدايي برگزار نخواهد شد.

انتخاب رشته در کنکور دانشگاه آزاد

رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با بيان اينکه از اين پس کنکور دانشگاه آزاد تنها در کمتر از 500 رشته محل انجام مي‌شود و در باقي کد رشته‌ها پذيرش دانشجو بدون آزمون خواهد بود، گفت: مدارک دوره‌هاي با آزمون و بدون‌ آزمون دانشگاه آزاد هيچ تفاوتي با يکديگر ندارد.

اقبالي با تاکيد بر اينکه انتخاب رشته و پذيرش در رشته‌محل‌هاي با آزمون توسط دانشگاه آزاد انجام مي‌شود، در خصوص نحوه انتخاب رشته‌ داوطلبان با آزمون، گفت: انتخاب داوطلبان از شش رشته محل به 20 رشته محل افزايش يافته است که از طريق سايت مرکز آزمون پس از اعلام نتايج اوليه انجام مي‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب