ارتوپدی اطفال نیازمند تخصصی شدن است

یکی از اهداف آینده متخصصین ارتوپدی اطفال تخصصی‌تر کردن بیماری‌های کودکان است.

ارتوپدی اطفال نیازمند تخصصی شدن استمحسن کرمی فوق تخصص ارتوپدی اطفال در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص یکی از مهمترین معضلات این حوزه بیان کرد: بسیاری از کودکان بیمار مراجعه کننده از مشکلات ارتوپدی رنج می‌برند اما متأسفانه برای درمان به متخصصین بزرگسالان مراجعه کرده‌اند و حتی در مواردی تحت درمان‌های غلط قرار گرفته‌اند. 

وی ادامه داد: سیاست متخصصین ارتوپدی اطفال در آینده بر تخصصی کردن بیماری‌ها تأکید دارد. به طوری که بتوانیم در آینده متخصصین ستون فقرات اطفال، شانه اطفال، ران اطفال، زانو اطفال و... داشته باشیم تا درمان‌ها اصولی‌تر انجام شوند.

کرمی با بیان این که متخصصین ارتوپدی اطفال ماهانه کنفرانس‌هایی را برگزار می‌کنند، اظهار کرد: هدف از برگزاری این جلسات ماهیانه افزایش سطح آگاهی پزشکان ارتوپدی و بررسی بیماران مراجعه کننده به متخصصین ارتوپدی است.

وی همچنین اضافه کرد: در حال حاضر متأسفانه مردم به طور دقیق نمی‌دانند که برای درمان کودکان خود باید به کدام متخصص مراجعه کنند. بنابراین سعی داریم تا برنامه‌ها و سیاست‌های آینده حوزه اطفال را در جلسات ماهیانه تدوین کنیم تا دانش اطفال در سراسر کشور بالاتر برود.

منبع :