با ابتلا به این بیماری‌ها به طور مداوم احساس خستگی می‌کنید

ابتلا به برخی بیماری‌ها در گام‌های اول با ایجاد خستگی در افراد نمایان می‌شود و توجه به این امور می‌تواند از پیشرفت بیماری‌ها جلوگیری کند.

با ابتلا به این بیماری‌ها به طور مداوم احساس خستگی می‌کنیدبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کارشناسان هشدار می‌‌دهند وجود احساس تنبلی، بی‌انگیزگی، بی‌تفاوتی و عدم علاقه به کار می‌تواند در درازمدت نشان‌دهنده ابتلای افراد به بیماری‌های قلبی، افسردگی و حتی سکته مغزی باشد.

گفتنی است؛ به طور سنتی بی‌علاقگی و تنبلی نشان‌دهنده افسردگی معنا می‌شود که در 100 درصد موارد این طور نیست.

کارشناسان با تحقیق بر روی افراد با انواع بیماری‌ها از جمله بیماری لایم، سندروم خستگی مزمن، بیماری پارکینسون و بیماری MS دریافته‌اند اکثر این افراد دچار خستگی مزمن هستند.

کارشناسان خستگی در افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی را به دلیل کاهش جریان خون به بخش‌های مختلف بدن از جمله عروق مغز می‌دانند.

همچنین در افراد مبتلا به بیماری زوال عقل به دلیل تغییرات مغزی افراد معمولا با علائمی چون بی‌توجهی به محیط اطراف، بی‌انگیزگی و بی‌احساسی مواجه می‌شوند.

یکی دیگر از دلایل بی‌احساسی و تنبلی در افراد بروز استرس شدید در آنها است که سبب تغییر در قسمت هیپوتالاموس مغز می‌شود و به این ترتیب سیستم پاداش‌دهی مغز آنها دچار تغییر شده و آنها نسبت به محیط پیرامون بی‌احساس می‌شوند.

کارشناسان در خصوص افراد مسن با سابقه بیماری قلبی، کاهش جریان خون و اختلال در دوپامین را عامل اصلی بی‌انگیزگی نام برده‌اند.

بر همین اساس پزشکان به افراد توصیه می‌کنند در صورت مشاهد بی‌علاقگی در افراد سالمند حتما با پزشک متخصص تماس بگیرند.

منبع :