جیغ زدن کودکان زیر 2 سال را مدیریت کنید

خواسته‌ها و جیغ زدن‌های کودک زیر 2 سال، جزئی از روند تکاملی‌اش بوده که تا حدودی منطقی است، اما باید مدیریت شود.

جیغ زدن کودکان زیر 2 سال را مدیریت کنید

جعفر بای، آسیب ‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگارحوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه جیغ زدن کودکان در یک مقطع سنی منطقی است اظهار کرد: خواسته‌ها و جیغ‌زدن‌های کودکان زیر 2 سال، جزئی از روند نکاملی‌شان است و والدین  به جای انجام واکنش شدید، باید این رفتار را مدیریت کنند.

وی تصریح کرد: والدین در هنگام مواجه با جیغ زدن کودک خود، باید بی‌تفاوت باشند و با پرهیز از انجام واکنش شدید، این عمل را تبدیل به نوعی بازی برای کودک نکنند.

بای ادامه داد: در مهمانی‌ها بهتر است از قبل مسائل را پیش‌بینی کرده و اجازه ندهید که کودک برای رسیدن به خواسته‌های خود جیغ بزند در غیر این صورت این عمل برای او تبدیل به عادت شده و به نوعی روشی آسان برای رسیدن به خواسته‌های او می‌شود.

این آسیب‌شناس در پایان گفت: والدین با مدیریت صحیح می‌توانند جیغ زدن را در کودک خود کنترل کرده، به طوری که بعد از 3 سالگی این وضعیت در آنها فروکش می‌کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت هماهنگ ساده ( قسمت دوم ) از فیزیک چهارم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم تجربي)
دبیر : شهاب الدین هاشمی