شوخ طبع‌ها روان سالم‌تری دارند

با پرورش حس شوخ‌طبعی در درونمان، ناامیدی حذف و آرامش روح و روان افزایش می‌یابد.

شوخ طبع‌ها روان سالم‌تری دارند

علیرضا سفیدچیان، روان‌ پزشک در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: شوخ طبعی و مثبت‌نگری، از جمله مهارت‌هایی است که کسب آن به آسانی نیست اما با ایجاد و تمرین این مهارت، از آسیب‌های ناشی از اضطراب، نگرانی و ترس از روبه‌رویی با مشکلات در امان خواهیم ماند.

وی با بیان اینکه، شوخ طبعی بعنوان یک مهارت مفید رویارویی با استرس است افزود: افراد شوخ طبع با برنامه‌ریزی درست، تغییر دیدگاه از منفی به مثبت و باور توانایی‌های خود، با استرس و مشکلات کاری، خانوادگی و مسائل روزمره، کنار آمده و آن را حل می‌کنند.

سفیدچیان در خصوص چگونگی رفع استرس و ایجاد آرامش خاطر تصریح کرد: با استفاده از آموزه‌های دینی و منالیت‌های مذهبی، برنامه ورشی منظم، حرکات جسمانی و نگرش مثبت، می‌توانیم استرس را از زندگی حذف و آرامش را به وجودمان سرازیر کنیم.

این روانپزشک در پایان گفت: نگرانی دائم در مورد امکان رویداد‌های نامطلوب علاوه  بر اینکه اضطراب و نگرانی‌ها را افزایش می‌دهد، در ایجاد تصمیم گیری صحیح تأثیر منفی گذاشته و مانع از انجام راه‌های منطقی می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب