با هدف‌گذاری به بهترین خودت برس

اگر قرار باشد که بخواهیم مدام به این فکر کنیم که من باید به دیگری برسم، ممکن است احساس رضایتی را که باید از درس خواندن داشته باشیم به دست نیاوریم.

پیشرفت همیشه لذت‌بخش و جذاب بوده و همه‌ی انسان‌ها به‌خصوص شما دانش‌آموزان از پیشرفت تحصیلی خود احساس رضایت خواهید کرد و باید راهی پیدا کنیم تا این اتفاق برای شما حاصل شود. اول از همه باید معنای پیشرفت را بدانیم. ما ابتدا باید بتوانیم رکورد خودمان را در همه چیز بزنیم: در میزان ساعت مطالعه، در کیفیت ساعت مطالعه، در نمره، درصد، تراز و حتی رضایت خودمان از خودمان.

اگر قرار باشد که بخواهیم مدام به این فکر کنیم که من باید به دیگری برسم، ممکن است احساس رضایتی را که باید از درس خواندن داشته باشیم به دست نیاوریم.

درس خواندن زمانی هیجان‌انگیز و انرژی‌بخش است که با انگیزه همراه باشد و حالا که قرار است پیشرفتی حاصل شود باید هدف‌گذاری انجام دهیم. این همه مقدمه برای این بود که هدف‌گذاری‌های‌مان مختص خودمان باشد نه برای دیگری.

هدف‌گذاری‌تان را با توجه به مجموع کارنامه‌هایی که تا کنون دریافت کرده‌اید انجام دهید. کارنامه‌های‌تان را کنار هم قرار دهید و هر درس را با خودش مقایسه کنید. باید ببینید که در این مدت چه کرده‌اید و با توجه به آن برای روز‌های آینده تصمیم بگیرید. هدف‌گذاری باید منطقی، کوتاه‌مدت و قابل دسترسی و با توجه به شرایط خودتان باشد. برای کارنامه‌ی خود واقعی‌تان هدف‌گذاری کنید نه رؤیایی. برای آن‌چه هستید هدف‌گذاری کنید نه آن‌چه تصور می‌کنید.

تراز 5500 یک‌شبه به 7000 مبدل نمی‌شود و نیاز به گذر زمان دارد. برای مثال اگر اکنون 5500 است برای 5700 هدف‌گذاری کنید. گذر زمان تمام موارد قابل تغییر را به‌درستی تغییر خواهد داد اگر به خود و زمان اعتماد کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
جمع بندی دین و زندگی3(نگاه به گذشته) از دین و زندگی 3 سوم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دروس عمومی چهارم دبیرستان)
دبیر : محمد رضایی بقا