دانسته‌هایی در مورد نسل جدید کتاب‌های آبی

از ویژگی‌های کتاب‌های آبی تبدیل تمرین‌های کتاب درسی، شکل‌ها و نمودارها و قسمت‌هایی است که تا کنون از دید طراحان کنکور محفوظ مانده و تبدیل به تست نشده است.

دانسته‌هایی در مورد نسل جدید کتاب‌های آبی

منطق کتاب‌های نسل جدید آبی بر اساس میزان سؤال‌های طراحی‌شده طراحان کنکور از سه سال دوم، سوم و چهارم است و نشان می‌دهد که هر مقطع چند تست به خود اختصاص می‌دهد؛ به‌عبارتی سهم کتاب درسی در کنکور سراسری را تعیین کرده است.

در نسل جدید کتاب‌های آبی ضریب و توازن رعایت شده است. به ازای هر تست کنکور تقریباً بیش از 60 تا 70 تست در کتاب‌های مختلف ارائه شده است. به طور مثال در کتاب شیمی پایه به ازای هر تست 72 تست آمده است.

نمودارهای درختی هر فصل به عنوان راهنما و مسیریاب است که نشان می‌دهد چند تست به طور متوسط در کنکورهای هشت سال یا ده سال اخیر طرح شده است.

از دیگر ویژگی‌های نسل جدید این کتاب‌ها می‌توان به دسته‌بندی و ریزبینی گروه کتاب اشاره کرد که تعداد تست‌های هر فصل را به صورت تفکیکی، تست‌های سؤالات کنکور و سؤالات سایر آزمون‌ها جداسازی کرده‌اند. همه‌ی تست‌های ارائه‌شده در کتاب آبی شناسنامه‌دار و استاندارد هستند. به طور مثال در کتاب شیمی پایه، فصل ساختار اتم، به ازای هر تست کنکور یک تست سایر قرار داده شده است.

یکی دیگر از ویژگی‌های کتاب، درس‌نامه‌ی قوی آن است؛ یعنی نکات مهم آن از پاسخ تشریحی تست‌های کنکور سراسری گرفته شده است و دانش‌آموز با مطالعه‌ی کتاب درسی و مرور گزیده‌ی نکات کتاب آبی تمام نکات کنکورهای ده سال اخیر را مطالعه خواهد کرد.

از دیگر ویژگی‌های کتاب‌های آبی تبدیل تمرین‌های کتاب درسی، شکل‌ها و نمودارها و قسمت‌هایی است که تا کنون از دید طراحان کنکور محفوظ مانده و تبدیل به تست نشده است. طراحان کتاب آبی همه‌ی نقاط را به تست مبدل کرده‌اند.

دی‌وی‌دی مکمل کتاب آبی حاوی آزمون، برگه‌های امتحانی، فیلم‌های آموزشی و خلاصه‌درس‌ها و... است که هر داوطلبی را از هر گونه مطلبی بی‌نیاز خواهد کرد.