10 نکته برای آزمون‌های بی‌بهانه

آزمون‌های بی‌بهانه، یکی از مهم‌ترین ایستگاه‌های جبرانی محسوب می‌شوند. پس با اولویت‌بندی مباحث زمان را مدیریت کنید.

10 نکته برای آزمون‌های بی‌بهانه
  1. آزمون‌های بی‌بهانه، یکی از مهم‌ترین ایستگاه‌های جبرانی محسوب می‌شوند. پس با اولویت‌بندی مباحث زمان را مدیریت کنید.

  2. به اندازه‌ی تلاش و کوششی که در آزمون‌های قبلی داشته‌اید بسته‌ی ده‌تایی خود را مشخص کنید. آرامش باعث می‌شود روند مطالعاتی تسهیل شود.

  3. از پایان آغاز کنید. پایان کار شما روز کنکور و تعداد سؤالاتی است که از بسته‌ی ده‌تایی هر سؤال به هر درس پاسخ می‌دهید. آغاز کار شما آزمون‌های بی‌بهانه و ایستگا‌های جبرانی است که با هدف‌گذاری هوشمندانه به آرزوی‌تان می‌رسید.

  4. اره‌های‌تان را تیز کنید. با توجه به این‌که آزمون‌های بی‌بهانه، خود یک ایستگاه جبرانی هستند و مطالب و مباحث در این آزمون تکرار می‌شوند می‌توانید مطالب گذشته را مرور کنید و با تست‌زنی و تست‌خوانی یادگیری‌های گذشته را کامل کنید.

  5. قسمتی از کنکور را در آزمون‌های بی‌بهانه جمع‌بندی کنید. آزمون‌های بی‌بهانه را می‌توان مانند یک ایستگاه دانست که تمام عوامل و ابزارها می‌ایستند تا شما کم‌‌کاری‌ها و نواقص کار خود را مرور و برطرف کنید. در این دوره می‌توانید قسمتی از مباحث کنکور را جمع‌بندی کنید.

  6. دوره‌ی انتقالی برای فارغ‌التحصیل‌ها: دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل با توجه به این‌که که امتحان مدرسه ندارند و سه هفته فرصت دارند، می‌توانند سه روز تا پنج روز یک دوره‌ی انتقالی برای درس‌هایی که عقب‌افتادگی دارند قرار دهند تا خیالشان برای درس‌های عقب‌افتاده راحت شود و پرانرژی به کار خود ادامه دهند.

  7. آزمون 25 دی‌ماه یک آزمون بی‌بهانه است که کل مباحث و مطالب نیم‌سال اول در آن مرور می‌شود. با توجه به این‌که سه هفته فرصت دارید می‌توانید منطبق با کتاب جمع‌بندی پیش 1 تمام این مطالب را جمع‌بندی کنید. فرصت را غنیمت بشمارید.

  8. آزمون 9 بهمن نیز یک فرصت برای جمع‌بندی مطالب پایه است که می‌توانید منطبق بر کتاب جمع‌بندی پایه آموخته‌های‌تان را تکمیل کنید.

  9. مرور مطالب گذشته و دسته‌بندی مطالب با توجه به ایستگاه‌های جبرانی فرصت خوبی است برای جبران گذشته. آزمون‌های بی‌بهانه‌ی 7 فروردین و 20 فروردین را نیز دریابید؛ چون ایستگا‌ه‌های طلایی مرور هستند.

  10. دانش‌آموزان دقت داشته باشند که با کتاب‌های سه‌سطحی می‌توانند سطح خود را چند واحد ارتقا دهند. کافی است هر داوطلب سطح خود را با کمک جدول جمع‌بندی هدف‌گذاری شناسایی کند و تست‌های سطح را یک واحد بالاتر از سطح خود با کمک این منبع تمرین کند.