درخشش دانش‌آموزان کرمانی در جشنواره هفدهم جوان خوارزمی

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از کسب رتبه سوم کشوری هفدهمین جشنواره جوان خوارزمی توسط دانش‌آموزان کرمانی خبر داد.

درخشش دانش‌آموزان کرمانی در جشنواره هفدهم جوان خوارزمی

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از کسب رتبه سوم کشوری هفدهمین جشنواره جوان خوارزمی توسط دانش‌آموزان کرمانی خبرداد. 

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از پانا، محمد‌محسن بیگی با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته یک هزار و 124 طرح، در پژوهشسرا‌های استان کرمان به ثبت رسید، گفت: 315 طرح پس از بررسی و داوری به‌عنوان طرح‌های منتخب شهرستان‌ها و مناطق استان، به دبیر‌خانه جشنواره جوان خوارزمی آموزش و پرورش استان ارسال شد.

وی خاطر‌نشان کرد: 143 طرح از طرح‌هایی منتخب استان به دبیرخانه جشنواره کشوری ارسال شد که استان کرمان در زمینه ارسال طرح، به دبیرخانه کشوری رتبه دوم را به خود اختصاص داد.

محسن بیگی بیان کرد: 60 طرح از دانش‌آموزان استان برای دفاع حضوری و توضیح طرح‌ها به دبیرخانه جشنواره دعوت شدند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: پس از دفاع دانش‌آموزان در ارتباط با طرح‌های خود، 4 طرح از دانش‌آموزان استان، توسط وزارت علوم به عنوان طرح‌های منتخب کشوری معرفی شدند. 

محسن بیگی اظهار کرد: طرح دانش‌آموز «علیرضا براهام» از شهرستان جیرفت با موضوع «قرض دارها ماه را گرفته‌اند» موفق به کسب رتبه دوم این جشنواره شد.

وی افزود: طرح دانش‌آموزان آموزش و پرورش ناحیه یک کرمان «محمد علی حاجی زاده عسکری و امیر احمد حاجی زاده» با موضوع «بررسی تربیت فکر از منظر قران و حدیث» نیز رتبه سوم این جشنواره را به خود اختصاص داد.

محسن بیگی همچنین از کسب رتبه سوم کشوری این جشنواره توسط طرح دانش‌آموز «بهروز خیام» از شهرستان رفسنجان با موضوع «افزایش بازدهی پنل‌های خورشیدی با روش‌های ساده و استفاده از مواد دوریختنی» خبر داد.

وی افزود: طرح«دستگاه سنجش عیار وزنی پسته» از دانش‌آموزان رفسنجانی «علی تقوی رشیدی‌زاده و محمد‌حسین طالبی پورمحمد‌آباد» نیز رتبه سوم هفدهمین جشنواره کشوری خوارزمی را از آن خود کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: برگزیدگان مرحله کشوری می‌توانند از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان، ورود بدون کنکور به دانشگاه در رشته مرتبط و استفاده از سهمیه مربوط در کنکور بهره‌مند شوند. 

محسن بیگی به بحث سربازی دانش‌آموزان پسر که در جشنواره جوان خوارزمی برگزیده می‌شوند، اشاره کرد و افزود: دانش‌آموزان پسر حائز رتبه‌های برتر جشنواره جوان خوارزمی سربازی خود را در قالب پروژه‌ با حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان طی می‌کنند.

وی گفت: در این جشنواره استان‌های تهران و فارس به ترتیب مقام‌های اول و دوم را به دست آوردند.

منبع :

مهلا کاشانی