تحلیل و ارزیابی آزمون 20 آذر چهارم انسانی (فیلم)

تحلیل و ارزیابی آزمون 20 آذر گروه چهارم انسانی

تحلیل و ارزیابی آزمون 20 آذر چهارم انسانی (فیلم)

دوست خوب کانوني؛ سلام!

آزمون 20 آذر (دومين آزمون از پروژه‌ي سوم)، در كنار پرداختن به برخي از مباحث دروس پايه، به جمع‌بندي كل مباحث آموخته شده در سال چهارم (از ابتداي كتاب درسي تاكنون) اختصاص داشت كه داده‌هاي آماري زير، شماي كلي اين آزمون را (از حيث ميزان پاسخ‌گويي دارندگان ترازهاي مختلف به سؤالات درس‌هاي مختلف موجود در آزمون و نيز مشابهت آزمون با سطح پاسخ‌گویی همتایان شما در كنكورهای سراسري گذشته) براي شما ترسيم مي‌كند؛ پس در تحليل آزمون امروز با ما همراه باشيد.

فراموش نكنيد كه تست‌هاي نشان‌دار آزمون امروز و آن‌چه در كتاب خودآموزي خود درباره‌ي اين آزمون خواهيد نوشت، مي‌تواند منبع مطالعاتي خوبي براي آمادگي جهت شركت در امتحانات دي‌ماه مدرسه باشد؛ چراكه در اين آزمون، مباحث سال چهارم را از ابتداي كتاب درسي مرور و جمع‌بندي نموديد.

در آزمون 20 آذر چه گذشت؟

الف) وضعيت سيستم‌ ده‌دهي (چند از ده) درس‌هاي اختصاصي:

براي آن‌که اطلاعات استخراج شده از سيستم ده‌دهي آزمون امروز، حالت کاربردي و مفيدي براي شما داشته باشد و در حد يک اطلاع‌رساني صرف از سوي ما به شما باقي نماند؛ خواهشمنديم تا اطلاعات کلي مندرج در جداول زير را با نتيجه‌اي که شما شخصاً در آزمون امروز کسب نموده‌ايد، مقايسه کنيد. از نتايج حاصل از اين مقايسه مي‌توانيد براي بهبود رتبه و تراز خود در آزمون آينده (20 آذر) بهره ببريد. (يک بار امتحان کنيد! يقين داريم مشتري خواهيد شد!!!)

خانه‌هاي زرد به اين معني است كه سطح دشواري سؤال‌ها يك واحد از سطح دشواري ميانگين سؤال‌هاي كنكورهاي سه سال اخير دشوارتر بوده و رنگ قرمز به معني دو واحد دشوارتر است. از سوي ديگر رنگ سبز به معني يك واحد آسان‌تر و رنگ آبي به معني دو واحد آسان‌تر مي‌باشد. خانه‌هاي سفيد رنگ نيز انطباق آزمون با معيار كنكور را نشان مي‌دهند.

تحلیل و ارزیابی آزمون 20 آذر چهارم انسانی (فیلم)

تحلیل و ارزیابی آزمون 20 آذر چهارم انسانی (فیلم)

تحلیل و ارزیابی آزمون 20 آذر چهارم انسانی (فیلم)

تحلیل و ارزیابی آزمون 20 آذر چهارم انسانی (فیلم)

تحلیل و ارزیابی آزمون 20 آذر چهارم انسانی (فیلم)

از مجموع 80 خانه مربوط به سیستم دهدهی آزمون 20 آذر:

34 خانه سفید است؛ یعنی دقیقاً منطبق بر معیار کنکور سراسری

21 خانه زرد است؛ یعنی يك واحد دشوارتر از معیار کنکور سراسری

19 خانه سبز است؛ یعنی يك واحد آسان‌تر از معیار کنکور سراسری

3 خانه آبی است؛ یعنی دو واحد آسان‌تر از معیار کنکور سراسری

3 خانه قرمز است؛ یعنی دو واحد دشوارتر از معیار کنکور سراسری

ب) چه تعداد از دانش‌آموزان به 100% سؤال‌هاي يك درس پاسخ درست داده‌اند؟

تحلیل و ارزیابی آزمون 20 آذر چهارم انسانی (فیلم)

ج) آسان‌ترين و دشوارترين سؤالات آزمون اختصاصي آزمون 20 آذر کدام سؤالات بوده‌اند؟

در جدول زير مي‌توانيد مشاهده نماييد که در هر درس، کدام سؤال‌ها دشوار بوده‌اند؛ يعني تعداد کم‌تري از دانش‌آموزان موفق شده‌اند به آن‌ها پاسخ صحيح دهند و نيز مي‌توانيد مشاهده کنيد که کدام سؤال‌ها، آسان بوده‌اند و تعداد زيادتري از دانش‌آموزان توانسته‌اند به آن‌ها پاسخ صحيح دهند. (مستحضر که هستيد! شناخت سؤال‌هاي آسون و سخت هر درس، مهارتيه که داشتن اون در کنار استفاده از تکنيک ضربدر منفي کمکتون مي‌کنه تا در جلسه‌ي آزمون اتلاف وقت رو به حداقل برسونيد!!)

توصيه مي‌کنيم: سؤال‌هاي دشوار و ساده‌ي معرفي شده در جدول زير را در دفترچه‌ي آزمون خود علامت‌گذاري نموده و سپس محاسبه نماييد به چه تعداد از سؤال‌هاي دشوار، پاسخ صحيح و به چه تعداد از سؤال‌هاي آسان، پاسخ نادرست داده‌ايد؛ اين امر شما را ياري مي‌کند تا بي‌دقتي‌ها و نيز نقاط ضعف و قوت خود را شناسايي نموده و براي جبران آن‌ها برنامه‌ريزي نماييد.

تحلیل و ارزیابی آزمون 20 آذر چهارم انسانی (فیلم)

دانش‌آموزان گرامي مي‌توانيد با ورود به صفحه مقطع گروه چهارم انساني در سايت كانون سؤال‌هاي درسي خود را به تفكيك از مسؤلين هر درس بپرسيد.

هم‌چنين مي‌توانيد دام آموزشي سؤال‌هاي آزمون 20 آذر را در سايت كانون بنوسيد و جايزه بگيريد.‌ (به انتخاب خود، كتاب كانون جايزه بگيريد.)

دوستان خوب! اگر در خصوص گزارش‌هايي که بعد از هر آزمون در سايت کانون مشاهده مي‌کنيد، پيشنهاد يا انتقادي داريد يا مايل هستيد در خصوص موارد ديگري نيز به شما اطلاع‌رساني شود، بسيار خرسند و مسرور خواهيم شد از طريق شماره‌ تلفن 66962400 – 021 / داخلي 193 (واحد توليد آزمون چهارم انساني) شنونده‌ي صداي گرم شما باشيم

با آرزوي موفقيت

سارا شريفي (مدير توليد آزمون‌هاي سال چهارم انساني)