تیشرتی با الیاف نانو با قابلیت ضد تعریق

شرکتی ژاپنی اقدام به تولید نوعی تیشرت ضد عرق کرده که در آن از مواد آبدوست و آبگریز استفاده شده است.

تیشرتی با الیاف نانو با قابلیت ضد تعریقبه گزارش خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، این لباس می‌تواند لکه‌های سیاه حاصل از تعریق را پنهان نگه دارد. این شرکت برای تولید این محصول از فناوری نانو استفاده کرده است.

این شرکت ژاپنی در تولید تیشرت مقاوم در برابر عرق از نوعی الیاف آبدوست استفاده کرده که به شدت قطرات آب را به سطح داخلی خود جذب می‌کند. سطح بیرونی این تیشرت دارای پوششی از جنس مواد آبگریز است که در نهایت موجب می‌شود اثرات بد تعرق روی لباس باقی نماند. در واقع این لباس لکه سیاه در نواحی زیر بغل به خود نمی‌گیرد.

خواص آبگریزی این لباس به دلیل استفاده از واکنش مولکولی مبتنی بر فناوری نانو است که درون الیاف این تیشرت قرار داده شده است، بدون اینکه نیاز به اسپری کردن مواد شیمیایی روی این لباس باشد.

این محصول جدید حتی بعد از 100 بار شستشو می‌تواند خواص آبگریزی قابل توجهی داشته باشد و الیاف حالت اولیه خود را دارا باشد. این تیشرت بسیار نازک و سبک بوده و 100 درصد قابل انعطاف و کشیده شدن است.

در این تیشرت از پلیمر پلی استر استفاده شده تا به سرعت خشک شود و قابلیت توزیع را در تمام سطح خود دارد، از آنجا که این ماده کاملا قابل تنفس است، تمام رطوبت موجود در آن به سرعت تبخیر می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
در مسیر اخلاص از دین و زندگی چهارم دبیرستان + حل سوالات دامدار آزمون غیر حضوری
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم دبیرستان)
دبیر : محمد رضایی بقا