گسترش روابط دانشگاه علمی کاربردی با فنلاند

وزیر علوم گفت: امیدواریم ارتباط مستمری میان بخش آموزش علمی کاربردی کشور فنلاند با دانشگاه علمی کاربردی ایران برقرار شود.

گسترش روابط دانشگاه علمی کاربردی با فنلاند

وزیر علوم گفت: امیدواریم ارتباط مستمری میان بخش آموزش علمی کاربردی کشور فنلاند با دانشگاه علمی کاربردی ایران برقرار شود.

به گزارش سایت کانون فرهنگی آموزش به نقل از خبرگزاری مهر، محمد فرهادی در دیدار با وزیر تجارت خارجی کشور فنلاند با اشاره به روابط مناسب ایران و فنلاند در زمینه‌های مختلف به خصوص در بخش همکاری‌های علمی و پژوهشی گفت: هم‌اکنون ۴۰۰ دانشجوی ایرانی در دانشگاه‌های فنلاند تحصیل می‌کنند و امیدواریم در آینده دانشجویان فنلاندی نیز برای تحصیل در دانشگاه‌های ایران اقدام کنند.

وزیر علوم افزود: فنلاند کشوری توسعه یافته در زمینه هایی چون صنایع چوب، کشاورزی، IT و هوافضا است که براین اساس می توانیم همکاری های مشترک علمی و پژوهشی با دانشگاه های این کشور داشته باشیم.

فرهادی خاطرنشان کرد: در ایران دانشگاه های طراز اول و مناسبی در بالاترین سطح علمی فعالیت می کنند و براین اساس ظرفیت راه اندازی دوره های مشترک آموزشی میان دانشگاه های دو کشور در حوزه های مختلف از جمله هنر و معماری وجود دارد.

وزیر علوم با اشاره به فعالیت ۳۶ پارک علم و فناوری در ایران گفت: در این پارک ها، مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان متعددی مستقر هستند که می توان ارتباط این مراکز را با مراکز پژوهشی فنلاند برقرار کرده و دوره های آموزشی کاربردی مشترک برگزار کرد.

فرهادی گفت: امیدواریم زمینه های همکاری آموزشی میان دانشگاه های کشور فنلاند و دانشگاه علمی کاربردی ایجاد کنیم.

نویواکا وزیر تجارت خارجی فنلاند نیز در این جلسه با بیان اینکه در کشور فنلاند هماهنگی مناسبی میان دانشگاه ها و شرکت های صنعتی و تجاری وجود دارد، گفت: مایل هستیم که روابط ما با حوزه علم و فناوری ایران گسترش یابد.

وی بیان کرد: کشور فنلاند همواره سعی بر این داشت تا در بخش آموزش سرمایه گذاری مناسبی انجام دهد چراکه معتقدیم این سرمایه گذاری، پایه های اصلی اقتصاد کشور را تشکیل می دهد.

وزیر تجارت خارجی فنلاند خاطرنشان کرد: مدیریت صحیحی در بخش آکادمیک فنلاند برقرار است و همواره سعی بر این است که تمام تجارب علمی و پژوهشی را در اختیار بخش های صنعتی دولتی و خصوصی قرار دهیم تا همگان از این تجارب بهره مند شوند.

منبع :

مهلا کاشانی