معجزه چای سبز این بار برای قلب

بیماری‌های قلبی را به هرگونه‌ای می‌توان درمان کرد ولی درمان این بیماری قلبی در حال حاضر با مصرف چای سبز امکان‌پذیر است.

معجزه چای سبز این بار برای قلب



دکتر ناصر مرزبان مختصص قلب و عروق در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در خصوص پاکسازی رگ‌های قلب گفت: برای پاکسازی رگ‌های قلب باید مصرف سبزی‌ها، چای سبز و داروهای گیاهی و میوه‌های شیرین را افزایش داد. زردچوبه، زیتون، سویا و ماهی رگ‌های قلب را باز می‌کند.

وی افزود: چربی، گوشت و دل و جگر و کله‌پاچه رگ‌های قلب را مسدود می‌کند.

وی در ادامه افزود: ویتامین E تأثیر بسیار زیادی روی رگ‌های بدن می‌گذارد؛ فردی که مشکل فشار خون و قلب دارد باید از مصرف مسکن‌ها، و آرام بخش‌ها دوری کند. مواد خوراکی از رسوب کلسترول داخل جداره عروق خونی جلوگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: عصاره سیر، آب لیمو، فلفل به بهتر شدن و باز شدن رگ‌های قلب کمک می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: موادی دارای فیبر از بالا رفتن چربی خون و مواد دارای آنتی‌اکسیدان از تبدیل عروق به مواد ثابت شده جلوگیری می‌کند. بیمارانی که دیابت دارند مصرف میوه‌های شیرین مثل موز و میوه‌هایی که آنتی‌اکسیدان زیاد دارند مثل انار به بهبودشان کمک می‌کند.

دکتر مرزبان ادامه داد: میوه‌های گیلاس، آلبالو، زنجیر سیاه برای بیمارانی که دیابت ندارند توصیه می‌شود. تمام ویتامین‌ها به خصوص ویتامین E2  و E1 به بهبود رگ‌های قلب و بدن کمک می‌کند.

افرادی که کلسترول و فشار خون بالا دارند باید از مصرف تری‌گلیسریدها، خودداری کنند و گوشت قرمز هفته‌ای 2 تا 3 بار بیشتر مصرف نکنند و به جای آن مصرف روغن هسته انگور، زیتون و کنجد را بالا ببرند. چای سبز، زیتون، ریحان و انار باعث باز شدن کامل رگ‌های قلب می‌شود.

ورزش‌های هوازی هفته‌ای 3 بار انجام شود و از مصرف داروهای شیمیایی پرهیز شود.

بهترین راه برای باز شدن رگ‌های قلب کنترل وزن و انجام فعالیت‌های ورزشی و پیاده روی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بهترین راه برای باز شدن رگ‌های قلب کنترل وزن و انجام فعالیت‌های ورزشی و پیاده روی است زیرا باعث آب شدن چربی‌ها و تنفس بهتر و جلوگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی می‌گردد.

داروهای گیاهی و مسکن‌ها بر حسب مورد و دوز مشخص و مصرف شود. مصرف مسکن با دوز باعث سکته قلبی و عروقی گشاد شدن رگ‌های قلب می‌گردد.

منبع :