وقتی علاقه به قهوه تبدیل به اعتیاد می‌شود

علاقه به نوشیدن قهوه در برخی افراد شکل افراطی به خود می‌گیرد و به نوعی اعتیاد بسیار مقاوم به درمان تبدیل می‌شود.

وقتی علاقه به قهوه تبدیل به اعتیاد می‌شودبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کارشناسان از وقوع نوع جدیدی از اعتیاد به مواد غذایی در جهان امروزی خبر داده‌اند و آن اعتیاد به قهوه است.

گفتنی است، بسیاری از افراد در جهان امروزی به خوردن قهوه روی آورده‌اند و برای رفع خستگی، افزایش انرژی و لاغری از انواع قهوه‌ها استفاده می‌کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، قهوه به دلیل دارا بودن کافئین خاصیت اعتیاد آوری دارد و می‌تواند سبب وابستگی روانی و فیزیکی در افراد شود.

کارشناسان اثر اعتیاد به قهوه را با اثر مواد مخدر بر بدن یکسان دانسته‌اند.

تیمی از پژوهشگران در دانشگاه جان هاپکینزو‌ واشنگتن‌ دی‌سی با تحقیق بر روی داوطلبان دریافته‌اند افراد مبتلا به اعتیاد به قهوه از علائمی چون اضطراب، عصبانیت، ناراحتی معده، پرخاشگری، کاهش زمان خواب، سردرد، خستگی و علائمی شبیه به سرماخوردگی رنج می‌برند.

کارشناسان هشدار می‌دهند افراد مبتلا به اعتیاد به قهوه در روز بیشتر از 400 میلی لیتر از این نوشیدنی استفاده می‌کنند در صورتی که میزان استاندارد مصرف قهوه در روز کمتر از 200 میلی لیتر است.

کارشناسان در شیوه درمان معتادان به قهوه از روشهای گفتار درمانی، جلسات مشاوره و کاهش دادن حجم مصرف قهوه و جایگزین کردن آن با سایر نوشیدنی‌ها استفاده می‌کنند.

مصرف بیش از حد قهوه علاوه‌بر تغییر رنگ دندان‌ها می‌تواند سبب بروز سرطان در افراد شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب