راه‌های خلاصی از کک و مک

بسیاری از افراد از مشکل کک و مک که بر روی صورتشان نمایان می‌شود، ناراحت هستند به این جهت راه‌هایی است که می‌تواند تا حدودی از آن خلاص شوند.دکتر سیدحسن اعتمادزاده متخصص پوست و مو در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اکثرا پوست انسان‌ها به دو صورت تیره و روشن است اما هر یک از این رنگ پوست‌ها سود و ضرری هم به همراه خود دارد.

وی ادامه داد: افرادی که دارای پوست تیره هستند، دارای یک لایه ضخیم هستند به گونه‌ای که با تابش نور خورشید این افراد مقاومت در مقابل نور خورشید دارند اما در پوست روشن این طور نیست.

اعتمادزاده بیان کرد: افرادی که دارای پوست روشن هستند به علت اینکه توانایی مقاومت در برابر نور خورشید را ندارند، مبتلا به کک و مک می‌شوند به همین خاطر بهتر است، این افراد از کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی و کلاه استفاده کنند.

وی افزود: این افراد می‌توانند با این راهکارها تا حدودی این مشکل را حل کنند اما راه خلاص شدن از آن نیست زیرا معمولا جنبه ارثی دارد.

این متخصص پوست و مو خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد چه مرد چه زن پوست روشن به این مشکل مبتلا می‌شوند البته ناگفته نماند برخی کک و مک‌ها هم هنگام زایمان به علت افزایش هورمون زنانه در خانم ایجاد می‌شود و برخی از مردان هم به علت آفتاب سوختگی که پوست روشن دارند گرفتار می‌شوند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب