تشخیص گروه خونی در کمتر از یک دقیقه با کاغذ زیست فعال

شرکت استرالیایی Haemokinesis با همکاری دانشگاه مانش ملبورن یک کاغذ زیست فعال جدید کم هزینه را ارائه کرده که می‌تواند تنها با چند قطره خون، گروه خونی افراد را در کمتر از یک دقیقه شناسایی کند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این کارت که Group Legible Immunohematology Format (GLIF) نام دارد، دارای یک ماده مخصوص و یک پنجره درخشان برای تحویل نمونه است.

به گفته جیم مانولیوس ، مدیرعامل شرکت سازنده این کارت زیست‌فعال ، این ماده به آنتی ژن‌ها واکنش نشان می‌دهد تا به سرعت گروه خون فرد مورد نظر را به AB AB و یا O شناسایی کند.

برای مثال از این فناوری می‌توان در شرایطی استفاده کرد که هیچ امکانات در دسترسی برای کمک به یک زن باردار وجود ندارد.

وی می‌تواند بستگان خود را معرفی کرده و به افرادی که با وی مطابقت خونی دارند، در زمان نیاز و جهت تزریق خون، کمک کرده یا عضو اهدا کند.

مانولیوس می‌گوید که این دستگاه کمتر از یک دلار قیمت دارد و اواسط سال 2016 در دسترس خواهد بود. او همچنین می‌گوید که این فناوری اولین محصول از محصولاتی است که او به ساخت آن امیدوار است ، دومین محصول او دستگاهی برای شناسایی گروه‌های خونی نادر است که به سختی شناسایی می‌شوند.

تمام اجزای تشکیل دهنده این فناوری تا اوایل سال 2017، به یک دستگاه تبدیل خواهد شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب